באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: הגג באולם הספורט ממשיך לדלוף

יקנעם: הגג באולם הספורט ממשיך לדלוף

גג אולם הספורט שברחוב אורנים 33 ממשיך לדלוף למרות שיפוץ של קבלן. וחברי סיעת יקנעם הצעירה פנו אל מבקר העירייה על מנת שיבדוק האם היו כשלים בהתנהלות מול הקבלן.

חדשות YCOM: סיעת יקנעם הצעירה פנתה אל מבקר העירייה על מנת שיבדוק מדוע ממשיכות הדליפות בגג אולם הספורט שברחוב אורנים 33. וזאת למרות שהעירייה הזמינה שיפוץ של הגג מקבלן אשר למראית עין כבר סיים את עבודתו? בעירייה טוענים כי הדבר נובע ממבנה הגג וכי הקבלן יסיים את עבודתו בחודשי הקיץ שבהם לא יורד גשם.

אולם הספורט שברחוב אלונים 33 סובל מבעיה של דליפות בגג מזה שנים. לאחרונה הזמינה עיריית יקנעם במכרז שיפוץ ותיקון הגג על ידי קבלן, אולם למרות עבודת הקבלן המים ממשיכים לדלוף. השבוע הוציאה עמותת הפועל, מכתב אל מנהלת מחלקת ההנדסה, אורנה יחזקאל, המביע תסכול גדול. בין השאר נכתב כי: ” ברצוני ליידע כי בעקבות הגשמים האחרונים האולם מוצף שוב בצורה שאינה מאפשרת קיום פעילות כלל!!

הפועל יקנעם
פחים אוגרים מים באולם הספורט. צילום: יקנעם הצעירה.

שוב, חזרנו לאותה התמונה של לפני השיפוץ,  פחים /דליים על כל פני המגרש.הנזילות הינן באמצע המגרש וגם בצידיו – כאמור, לא ניתן לקיים פעילות, האימונים שהיו אמורים להתקיים – בוטלו”.

סיעת יקנעם הצעירה פנתה כאמור למבקר העירייה ובו ביקשו חבריה לברר מדוע לאחר תיקון מתמשך של קבלן, הבעיה לא תוקנה והגג ממשיך לדלוף,  האם נבחר קבלן שלא היה לו ניסיון בשיפוץ גגות מסוג סקיי ליין, מה היה ההסדר מול הקבלן והאם הוא התחייב כי הגג שופץ כהלכה, האם הקבלן התבקש על ידי מי מעיריית יקנעם עד היום לתת דין וחשבון לאור המשך דליפת המים מגג האולם.

נושא הדליפות באולם הכדורסל עלה בעבר בהזדמנויות שונות ואף במהלך מערכת הבחירות האחרונה כאשר שחקני כדורסל מיקנעם כמו כתבו בפייסבוק ביקורת על הדליפות באולם הכדורסל .

מיקנעם הצעירה נמסר: האולם שוב הופך לבריכה. נבדוק מה עשה הקבלן ומה לא עשה ולמה המים ממשיכים לזרום והילדים לא יכולים לשחק שלא באמצעות שימוש בכישורי שחייה”.

כזכור, סיעת יקנעם הצעירה דרשה בתחילת החודש להעלות את ההקצבה לספורט בשל מחסור בתקציב וסכנת סגירה המרחפת מעל מספר קבוצות בעיר, דרישה זו נדחתה על ידי המועצה והעומד בראשה.

מעיריית יקנעם נמסר בתגובה כי: “בעיריית יקנעם מייחסים חשיבות רבה לקידום אורח חיים בריא ופעילויות ספורטיביות ולכן דואגים שכל מגרשי הספורט והאולמות ביישוב יתוחזקו ויעמדו  בתקני הבטיחות. לפני כשנה כשנודע על נזילות באולם ברחוב האלונים פעלה העירייה וגייסה כ- 250 אלף ₪ על מנת לתקנם במהירות האפשרית. בגלל מבנה הגג מדובר בתיקון מורכב שמרבית הקבלנים העדיפו לא להתעסק איתו בכלל. קבלן הביצוע של העבודות הגיש ע”פ דרישת העירייה במכרז תכניות לביצוע, ואלו אושרו על ידי אדריכל המבנה בהתאם לתנאי המכרז. בסיום העבודות היה ידוע כי קיימות מספר נקודות מועטות בהן ייתכן טפטוף מקומי במצב של גשם חזק, ומכיוון שרובו המוחלט של החורף כבר מאחורינו, הוחלט לעכב לקבלן תשלום של 25% מערך החוזה בנוסף לערבות הבנקאית שבידי העירייה, וזאת עד לביצוע כלל התיקונים במהלך אוגוסט השנה שהפעילות באולם מועטה. יצוין שעניין הרטיבות באולם והעבודות לתיקון היו ידועות לשני חברי סיעת יקנעם הצעירה גם כשכיהנו בקואליציה, ותמוה מדוע הנושא כבר אז לא עניין אותם”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter