באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: האומנים הצעירים

יקנעם: האומנים הצעירים

תשעה חברים בבית גיל הזהב ביקנעם הציגו תערוכת אמנות ותחביבים פרי יצירתם. מנהלת מרכז גיל הזהב: “אין ספק שהגמלאים הציגו עבודות מרשימות וכשרון של ממש.

מרכז גיל הזהב ביקנעם לבש חג כאשר במקום התקיימה תערוכה מיוחדת במינה בה הציגו תשעה חברים וחברות לבאי המועדון, לבני משפחותיהם ולתושבי יקנעם  תערוכת אמנות ותחביבים פרי יצירתם האישית במשך תקופה ארוכה. במסגרת התערוכה עמלו האומנים על יצירות שעוסקות בתחביביהם האישיים דבר שאפשר להם להציג בפני  חברי המועדון את יצירותיהם, וכך גם לשתף אותם בתחביביהם ולתת להם הצצה רחבה אל עולם היצירה ועולמם הפנימי שלהם.

במסגרת התערוכה הציגה חנה שלס פרויקט שעבדה עליו בשנתיים האחרונות ואשר כלל ציורי שמן, עבודות קולאז’ וקרטון, תוך שימוש ברבדים מרובים לווריאציות שונות בנושא כיסא מתקפל. בעלה, אמנון שלס,  הציג את אוסף פסלוני הינשופים שלו עליו הוא שוקד כבר שנים רבות ואשר נאסף בארבע יבשות שונות. חגי אשור הציג את ציוריו אותם הוא מצייר כבר חמש שנים. אופירה בר-עם הציגה אף היא את ציוריה שנעשו בעזרת טכניקות שונות של מחשב והדגישה  שהציורים הם “חגיגה של צבעים” הממלאים את עולמה, ונותנים לה מנוף ליצירה פרי דמיונה. אלכס שבץ הציג את יצירות הפיסול שלו מחומרים שונים. אליושה  פרופסורסקי הציג את צילומיו שצולמו סביב עונות השנה. את התוצרים צפוי אליושה להציג גם בתערוכה שתתקיים בהיכל התרבות. רעייתו, נירה פרופסורסקי, הציגה את עבודות היד, רקמה והסריגה שלה, וכן אוספים שונים כגון ספרי ילדים מאוירים בשפות שונות. יהודית בר הציגה  עבודות יד ומשחקים שיצרה עבור ילדיה.

בית גיל הזהב
גמלאי יקנעם מציגים את יצירותיהם. צילום: דוברות עיריית יקנעם

קיום התערוכה והובלת המיזם כולו הוא פרי רעיונה של חברת המועדון אופירה בר- עם שהגתה את הרעיון ואליה הצטרפו חברים נוספים. התערוכה נערכה לראשונה ולאור ההצלחה הגדולה היא צפויה להפוך למסורת שנתית.

אליושה פרופסורסקי: “נירה ואני הגענו ליוקנעם עילית לפני תשעה ירחים. קבלת הפנים לה זכינו כאן הייתה מאוד חמה והסתבר שלא רק אנו זכינו, מה שאומר שתושבי העיר והנהלתה פותחים זרועות לתושבים חדשים למרות שאנו שייכים לדור שלפני המקל. זכינו כמעט מהיום הראשון להשתלב במגוון פעילויות למבוגרים. לקבוצת הגמלאים הגענו בעקבות בננו חן ומאז אנחנו מרגישים מעורבים בקבוצה ובקהילה, ומנסים כל אחד כפי יכולתו לתרום. תצוגתי הייתה טעימה מתוך תערוכת צילומים בשם: “האלון הקדוש של אבו שושא” ובאם יסתייע נציגה לציבור הרחב”.

מנהלת מרכז גיל הזהב, יעל סיוון: “אין ספק שהגמלאים הציגו עבודות מרשימות וכשרון של ממש. היה מרתק לראות עבודות יפות ומגוונות ולשמוע את הסיפורים שמאחורי כל אמן ואמנית.מועדון גמלאים צעירים שפועל אצלנו מקיים פעילויות מגוונות נוספות ואנו מזמינים גמלאים להצטרף וליהנות”.

ראש העיר סימון אלפסי: “המוצגים בתערוכה מרשימים מאוד והם העידו על הכישרון הרב שטמון באנשים הנפלאים הללו. אנחנו מייחסים חשיבות רבה, פועלים ודואגים רבות למען בני הגיל השלישי ולפעילויות פנאי רבות עבורם שיהיו חווייתיות, מעניינות ומאתגרות, ומתחום עולמם. אני גאה באומנים ומצדיע להם על יצירותיהם. אני מברך  את מנהלת המרכז יעל סיוון ואת הצוות שלה על העבודה המצוינת, ועל היזמות הרבות שמקודמות במקום לטובת בני הגיל השלישי ביישוב”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter