באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: האוטובוסים יכנסו אל אזור התעשיה

יקנעם: האוטובוסים יכנסו אל אזור התעשיה

עיריית יקנעם מתכננת הקמה של כיכר ברחוב כרמל אשר באזור התעשייה הצפוני וזאת על מנת לאפשר לאוטובוסים להכנס ולצאת מאזור התעשייה. מטרת הפרויקט הינה לאפשר לעובדים הגעה נוחה מהבית לעבודה ובחזרה.

בעיריית יקנעם מעוניינים לאפשר את כניסתם של אוטובוסים אל תוך אזור התעשייה ולשם כך מתוכננת הקמתה של כיכר ברחוב כרמל אשר תאפשר לאוטובוסים להסתובב. פרויקט זה על מנת לאפשר לעובדים שמקום עבודתם נמצא באזור התעשייה הצפוני להגיע אל וממקום עבודתם ללא צורך בהליכה ארוכה אל הכביש הראשי. בשלב זה נמצא הפרויקט בהכנת תכניות מפורטות לאישור משרד התחבורה והשלמת חומר למכרז. ברגע שיובטח התקציב לכיכר תוכל העירייה לקדם את הפרויקט גם לביצוע. הכל כאמור, בכפוף לאישור משרד התחבורה.

תחבורה ציבורית
אזור התעשייה של יקנעם. צילום: רונן צומר.

הסדרת הכיכר באה בעקבות פנייה ותיאום עם חברות ומפעלים באזור התעשייה הדרומי, ובכדי לתת שרות תחבורה ציבורית מיטיבי לעובדים. הכיכר תאפשר לתחבורה הציבורית לשרת עובדים באזור התעשייה והפתרון יכלול גם רחבה לתחנת אוטובוס. בשל העובדה שטרם הושלם התכנון, אין עדיין לוח זמנים לביצוע הכיכר ואין אומדן לגבי עלות הפרויקט אך בעירייה מתכוונים לגייס את הכסף מהחברה הכלכלית. כמו כן, ביקשה העירייה ממשרד התחבורה את השתתפותו והוא השיב בעל פה שהוא בעד הפרויקט כי מדובר בעידוד תחבורה ציבורית, אך עד עתה אין תשובות פורמאליות לדרישות התקצוב שהעירייה הגישה.

כחלק מההכנות לפרויקט העירייה גם תיאמה את הנושא עם חברת האוטובוסים החדשה שתחל לפעול בשנה הקרובה וזו התחייבה כי לכשתקום הכיכר, יכנסו האוטובוסים אל תוך אזור התעשייה והשרות באזורי התעשייה האחרים יתוגבר.

מהנדסת העירייה, אדריכלית עירית טלמור: “בעלי הקרקע הם רשות מקרקעי ישראל והחוכרים הם אוסם ומבני תעשייה. לחוכרים יש אינטרס גבוה בהקמת הכיכר מכיוון שרבים מעובדיהם מגיעים לעבודה בתחבורה ציבורית

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter