באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: גני הילדים יפתחו חצי שעה יותר מוקדם

יקנעם: גני הילדים יפתחו חצי שעה יותר מוקדם

החל מתחילת שנת הלימודים הבאה יפתחו גני הילדים ביקנעם בשעה שבע בבוקר, בעלות חודשית של 150 ₪ לכל ילד. אם לילד בגן “ בעקבות ההחלטה אני אוכל להגיע בזמן לעבודה ובבטחה”

בעיריית יקנעם ובאגף החינוך עובדים במרץ על פתיחת שנת הלימודים הבאה עלינו לטובה, ולאחר פנייתם של הורים בבקשה לפתוח את גני הילדים העירוניים מוקדם יותר, הנחה ראש העיר את אגף החינוך לבדוק את הנושא ולקדמו ובימים אלו נקבע שהחל מתחילת שנת הלימודים הקרובה בעוד פחות מחודשיים יפתחו גני הילדים בהם תהיה דרישה כבר בשעה 7:00 בבוקר, חצי שעה לפני המועד הרגיל.

הגנים יפתחו מוקדם יותר
גן משחקים ביקנעם. צילום: רונן צומר

הרעיון שעומד מאחורי המהלך הינו רצון העירייה לאפשר להורים שנאלצים כל בוקר לפתוח ב’מרתון’ שכולל את לקיחת הילדים לגנים ומשם לנסוע בלחץ לעבודה כאשר יש הורים רבים שעובדים מחוץ ליקנעם  דבר שעשוי לגרום לאיחורים קבועים על בסיס יומי ולנסיעה לחוצה תמידית בכבישים. בעירייה ובאגף החינוך בדקו איך ניתן להקל על ההורים העובדים, ובדגש על האימהות העובדות כאשר החשיבה נעשית  מתוך ידיעה ברורה ששעות הבוקר בכל בית עם ילדים הן לחוצות מאוד.

על פי התכנית נקבע שבכל גן עירוני שתהיה בו דרישה של ההורים לפתיחה מוקדמת הדבר יתאפשר וזאת בתנאי שיהיו לא פחות מעשרה ילדים שיירשמו, ובעלות סמלית של ההורים בסך 150 ₪ לחודש שתהווה תשלום לסייעת שעקב השינוי בשעות עבודתה תגדיל את משרתה וכפועל יוצא מכך תגיע מוקדם ותקלוט את הילדים. גן שהסייעת לא תוכל לפתוח מוקדם יופעל על ידי אשת צוות אחרת שתהיה מעוניינת בהגדלת משרתה ובכל מקרה העדיפות הברורה בכל גן היא לסייעת הקבועה שמכירה את הילדים. כדי  להוציא את התכנית לפועל שקדו באגף החינוך על תכנית מסודרת ורתמו את הסייעות להובלת המיזם. מאחר ומדובר בנושא חדש שמקודם במספר מועט ביותר של יישובים בכל הארץ הוא נלמד לעומק גם על בסיס הפעלתו ביישובים הללו. הפעלת התכנית תחל כאמור כבר בשנת הלימודים הקרובה, וההורים יקבלו מידע מפורט עליה  בשיבוץ ילדיהם לגנים שמתקיים בימים הללו.

מובילת המיזם, תושבת העיר, אורית לב “זו החלטה משמחת מאוד שמהווה שינוי אדיר. כאמא שהשנה שלחה ילד אחד לגן ובשנה הבאה אשלח שניים ועובדת בזכרון יעקב כל בוקר יוצר לחץ מחדש והיה לי ברור שללא פתיחה מוקדמת איאלץ לעזוב את עבודתי. בעקבות ההחלטה אני אוכל להגיע בזמן לעבודה ובבטחה.”

ראש העיר, סימון אלפסי “יקנעם היא אחת הערים הבודדות בהן מובילים תכנית לפתיחה מוקדמת של גני הילדים. פתיחת מוקדמת של הגנים היא בשורה גדולה להורים שתמנע מהם כל בוקר מחדש את הלחץ הכרוך בהסעת הילדים ובהגעה בזמן לעבודה. ביקנעם יש הורים רבים שעובדים מחוץ לעיר וכל מי שיש לו ילדים יודע שבבוקר כל דקה חשובה, ולעיתים יציאה של 5 דקות מוקדם חוסכת 20 ו-30 דקות בכבישים העמוסים, ומעבר לחיסכון בזמן מדובר כאן באיכות חיים ובנהיגה רגועה ושלווה יותר ולזה אין מחיר”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter