באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: גללי הכלבים יאספו על ידי רכב מיוחד

יקנעם: גללי הכלבים יאספו על ידי רכב מיוחד

ראש העיר וצוותו סיירו בשכונת ‘יער אודם’ ונפגשו עם תושבי השכונה אשר התלוננו על בעיית תאורה במגרשי המשחקים ועל גללי כלבים. אלפסי: “ קיבלנו מחמאות רבות ונדאג לטפל בטעון תיקון גם אם מדובר בדברים מעטים”.

העיר יקנעם מצטרפת לשורה ארוכה של ערים הנלחמות בבעיית צואת הכלבים ברחובות וכבר רכשה רכב מיוחד המיועד לאיסוף צואת כלבים, כפי שנהוג בחלר מהערים היותר גדולות בארץ. כך הודיע ראש העיר, סימון אלפסי במהלך סיור בשכונת יער אודם. אלפסי ציין שמדובר בנושא מורכב שהוא בעיית מדינה ושהעירייה מבצעת פיקוח בנושא בכל רחבי העיר ותגביר את האכיפה ותיתן דו”חות בכל רחבי העיר, אבל הדבר החשוב ביותר הוא חינוך, ולכן גם התושבים צריכים לקחת חלק ולהיות אחראיים למעשיהם.

גללי כלבים
הפרוז’קטורים החדשים בגן המשחקים. צילום: דוברות יקנעם.

הסיור עצמו החל במגרש המשחקים של השכונה אליו הגיע אלפסי מלווה במזכיר/גזבר העירייה ובמנהל התפעול ומשם יצאו כולם לסיור ברחובותיה הסמוכים של השכונה ועמדו על שורה של דברים וביניהם ניקיון, תאורה, גינון, כבישים, מדרכות,  ועוד. לאחר הסיור נפגש אלפסי עם תושבי השכונה ואלו שאלו על נושאים שונים כגון: הקמת חוות הגז בחגית, הקמת שדה תעופה במגידו, גללי הכלבים, עלות החוגים במתנ”ס ועוד. ראש העיר השיב לכל השאלות ואמר שיקנעם לוקחת חלק מרכזי במאבק כנגד הקמת חוות הגז בחגית, והיא מגישה בג”צ שני בנושא. בעניין שדה התעופה ברמת דוד אמר ראש העיר שהוא תומך בהקמתו כי הוא יביא ברכה לאזור כולו. בהקשר לכך ציין אלפסי כי לפי מה שנמסר לו המטוסים לא יחוגו מעל יקנעם והרעש יהיה אף פחות ממה שיש כבר כיום בהיותו של המקום שדה תעופה צבאי.

תושבי השכונה בירכו את אלפסי על קירוי המגרש במקום, אולם טענו שהקירוי מסתיר את התאורה. ראש העיר הבטיח לטפל במהירות במצב ולדאוג לפרוז’קטורים, ואלו  אכן הוזמנו והותקנו והכל במטרה שילדי השכונה יוכלו להמשיך לשחק וליהנות גם בימים אלו בהם החושך יורד מוקדם. בנוסף לכך הבטיח אלפסי לבקשת אחת התושבות שיבדוק את נושא התאורה במגרש המשחקים ברחוב גונן והעירייה תדאג שהתאורה במקום תדלוק במידה ואינה דולקת. במהלך הסיור נשאל ראש העיר גם על עלות החוגים במתנ”ס והבטיח לבדוק את תלונתה של התושבת בעניין מחירי החוגים.

ראש העיר, סימון אלפסי: “מסורת הסיורים שהחלטנו עליה נמשכת ואני שמח להגיע לשכונות, לסייר ולהיפגש עם התושבים, ולשמוע מהם שהם נהנים מאוד להיות ולחיות ביקנעם. גני המשחקים מלאים בזוגות צעירים עם ילדיהם. קיבלנו מחמאות רבות ונדאג לטפל בטעון תיקון גם אם מדובר בדברים מעטים”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter