באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם : בני נוער פיתחו רובוט מיחזור, Green Toy, לשימוש ביתי.

יקנעם : בני נוער פיתחו רובוט מיחזור, Green Toy, לשימוש ביתי.
תכנית תעשיידע
בני הנוער מציגים את דגם רובוט המיחזור בטקס סיום התוכנית, מרכז המו”פ של מארוול שביוקנעם.

לאחר שנת פעילות מלאה בחוויות ואתגרים הגיעו תלמידי “אורט אלון” מתכנית תעשיידע מיסודה של התאחדות התעשיינים בשיתוף חברת Marvell  לטקס הסיום שהתקיים בחברה.

תלמידי התכנית הציגו את  הפרויקט שלהם: רובוט צעצוע לילדים שמלמד ומעודד למחזר והסבירו שבקבוצה הם עברו את כל התהליך קרי בחרו מוצר וקהל יעד, גיבשו רעיון, הכינו דגם ראשוני, בחרו קהל יעד, הכינו חזון חברה, ערכו פרסומת ויצאו לשוק ואיתו הם יתחרו בתחרות הארצית. במהלך היום צפו כולם גם במצגת של אנשים מובילים שהובילו שינויים פורצי דרך.

בראשית הטקס אמר מנכ”ל  יוסי מיוחס מנכ”ל מארוול שכארגון מוביל בתחום ההיי טק נושא המצוינות חשוב לחברה והוא מנוף מרכזי להתפתחות כלכלת המדינה. מיוחס אמר  שעל ידי שילוב מצוין ומובילות שלהם, ויצירתיות של התלמידים וקודמיהם ניתן למשוך למדינה השקעות רציניות של חברות גלובליות, ולהקים תעשייה כחול לבן. ראש העיר סימון אלפסי סיפר לנוכחים שלאחר שנבחר לראשונה, היה צורך לבנות את היישוב מחדש ומראשית דרכו הוא חשב הייטק על מנת לגרות את הילדים כבר מגיל צעיר לטכנולוגיה, חשיבה ויצירה, ואת התוצאות של ההחלטה הזו אנו רואים וקוטפים היום.

אלפסי בירך את תלמידות ותלמידי התכנית ואמר שכולם ללא יוצא מן הכלל יכולים להיות יזמים, חושבים וחולמים ולהגשים את חלומותיהם. מנהלת תכניות חינוכיות בתעשיידע יעל אביב אמרה שאם יש מישהו שמחולל שינוי במדינה אלו הם התעשיינים וראשי הערים, ופה יש תעשיין וראש עיר שמובילי שינוי ומתעסקים בעיקר ולא בבירוקרטיות. אביב אמר שבעולם שלנו מי שמוביל טכנולוגית שורד וראינו זאת מצוין במבצע “עמוד ענן”. אביב שיבחה את ראש העיר על כל העשייה ביקנעם ואמרה שהחשיבה כאן היא פורצת דרך, וכשעושים נכון הכול מתחבר. מנהל חומר ותפעול סער יניב אמר שההיי טק הוא הקטר שמוביל את ישראל קדימה וחשוב מאוד לחנך ליזמות כדי להבטיח את המשך צמיחת העולם ומדינת ישראל, והוסיף שלהיות יזם זה להיות בעל יכולת לראות דברים שאחרים לא רואים ובשביל זה צריך ידע, סקרנות, להיות חושב ובעל אומץ ויכולת ללכת עד הסוף.  מנהלת “אורט אלון” עדה אברכהן שמש אמרה שלעבוד עם Marvell זו חוויה גדולה כיוון שכאן יש אנשים עם שליחות, והוסיפה  שתלמידי התכנית יכולים לשאוף ולהיות כל דבר והם הבסיס שלנו כמדינה. המנהלת הודתה לראש העיר על כל עשייתו ואמרו שבזכותו אנחנו כאן.

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter