באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: בני הנוער התנסו במשקפי אלכוהול

יקנעם: בני הנוער התנסו במשקפי אלכוהול

בני הנוער ביקנעם התנסו בנהיגה וירטואלית עם ובלי משקפי אלכוהול וזאת על מנת להמחיש להם את התוצאה של נהיגה בשכרות. מנהלת מחלקת הנוער: “השאיפה היא לייצר, מסגרות פעילות מגוונות שתתאמנה לכלל בני הנוער בעיר”

בשבוע שעבר נערך ביקנעם אירוע Virtual reality שהתקיים ברחבת בית הנוער ובמהלכו הם התנסו בני הנוער בביצוע פעילויות נהיגה ופעילויות יומיומיות עם ובלי משקפי אלכוהול כשהמטרה היא לדמות ראות לאחר שתיה. ברחבת המקום מוקמו עמדות מולטימדיה על פלאזמות ומסכי ענק, סימולטורים של נהיגה, מסלול נהיגה בקלנועיות ועוד. בנוסף, הוצב במקום מתקן “השור הזועם” שהצליח להפיל את הרוכבים בזה אחר זה. האירוע כולו שזכה להצלחה גדולה התקיים בשיתוף העירייה, המטה לבטיחות בדרכים ועיר ללא אלימות.  אירוע מרכזי נוסף ממנו נהנו בני הנוער הוא ‘תוצרת מקומית’ והוא כלל ערב שכל כולו הופעות של להקות צעירות מאזור הצפון. באירוע הופיעו כל הרכבי חדר המוסיקה המקומיים והופעה מרכזית של להקת הקאברים “אוברטון”. בנוסף לערב הלהקות התקיים מופע הסיום של להקת ‘דסטה’ המקומית ובנות הלהקה הופיעו לצדו של האמן המוזיקאי דג’ן מאנצ’ילוט מסנקו שמנגן מוזיקה אתיופית מזה 43 שנים.

משקפי אלכוהול
נערה מתנסה במציאות מדומה. צילום: מחלקת הנוער, עיריית יקנעם

פעילות בית הנוער הקיץ התרחבה גם ללילות שישי ושבת. במסגרת תכנית “ינשוף לילה” הוכן מערך שלם של פעילויות לנוער בסופי שבוע וביניהם: אירועי תרבות, ספורט ופנאי בכל רחבי העיר, כולל ליגת קט רגל לגילאי ז’-ט’.  בבית הנוער מתקיימות כל יום חמישי מסיבות קריוקי. לצד כל אלו יש גם את פעילות סיירת הפארקים בשיתוף עם מרכז צעירים שפועלת בלילות במטרה למנוע שוטטות.

בנוסף לכל אלו הופעל לראשונה ביקנעם בחסות תכנית ‘עיר ללא אלימות’ פרויקט ‘שישי קאנטרי’ לנוער. האירוע נחל הצלחה גדולה ובני נוער רבים מיקנעם בילו עד שעות הלילה המאוחרות בבריכת השחייה החיצונית, שיחקו במגרשי הספורט ונהנו ממשחקי פינגפונג. לאורך כל הפעילות הושמעה מוזיקה, שהורכבה והותאמה במיוחד לטעמו של הנוער ולהנאתו.

מנהלת מחלקת הנוער, יהלי בן עמי: “השאיפה בקיץ 2013 היא לייצר במשך כל ימות השבוע, מסגרות פעילות מגוונות שתתאמנה לכלל בני הנוער בעיר. החל בפעילות ספורט, מסיבות ואירועים וכלה באירועי דיאלוג ונושא לדוגמת ערב ט’ באב והכנה לשירות צבאי”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter