באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: בית כנסת חדש בגגות הירוקים

יקנעם: בית כנסת חדש בגגות הירוקים

בשבוע הבא יחנך בית הכנסת “אחדות” בשכונת הגגות הירוקים וזאת לאחר שנבנה בעלות של 900 אלף ₪ ש 400 אלף מתוכם גויסו על ידי ראש העיר ממשרד הדתות. לבית הכנסת יוכנסו שני ספרי תורה.

חדשות YCOM: עיריית יקנעם תחנוך ביום שני הקרוב בשכונת הגגות הירוקים בית הכנסת החדש –  “אחדות”  אשר ממוקם ברחוב התבור. חנוכת בית הכנסת תחל בתפילת מנחה בבית הכנסת הסמוך,”אור אלעזר”, ולאחר מכן תחל התהלוכה לעבר בית הכנסת “אחדות” בליווי תופים ושופרות. לאורך הערב ייהנה קהל המשתתפים משירים של להקת “קצב הלב” ומפיוטיו של הפייטן חנניה לוטאטי. בבית הכנסת החדש יישאו ברכות, תתקיים הופעה של ילדי הקהילה ותיקבע מזוזה. בסיום כל אלו תתקיים תפילת ערבית חגיגית. כשבמהלך חנוכת הבית יוכנסו לבית הכנסת שני ספר תורה: ספר אחד שנתרם על ידי ניצול שואה, וספר תורה נוסף.

יקנעם
שכונת הגגות הירוקים. צילום: רונן צומר.

בית הכנסת “אחדות” נבנה בעלות של כ- 900 אלף ₪ כאשר חצי מיליון ₪ גייס ראש העיר ממשרד הדתות ו-400 אלף ₪ נוספים הינם במימון העירייה. בית הכנסת משתרע על שטח של כ– 160 מ”ר והוא יכלול אולם תפילה, עזרת נשים וממ”ד.

ראש העיר, סימון אלפסי : “אנו שמחים להמשיך ולחנוך מוסדות דת ביישוב לרווחת כל תושבי העיר והשכונות. בית הכנסת “אחדות” כשמו כן הוא – אחדות בין כולם, וזה הדבר שמאפיין יותר מכל את יקנעם. העירייה בראשותי מקפידה לבנות מוסדות ציבור בכל השכונות. אנו מקפידים לתת לאוכלוסייה שירותים מלאים בתוך השכונה בה היא מתגוררת”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter