באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: בית הספר ביקש ויתור סודיות

יקנעם: בית הספר ביקש ויתור סודיות

בית הספר ‘אורט אלון’ שלח ערכת רישום לתלמידים החדשים בו מתבקשים הוריהם לחתום על ויתור סודיות רפואית ונפשית דבר שגרם לזעם בקרב חלק מההורים. דובר העירייה ” החתימה אינה תנאי להרשמה”

בית הספר השש שנתי ‘אורט אלון’ ביקנעם שלח לאחרונה את ערכות ההרשמה לבוגרי כיתות ו’ בישוב והורי התלמידים נדהמו לגלות כי בין שאר הטפסים וההתחייבויות הכספיות נמצאים להם שני מסמכים: ויתור סודיות רפואית וויתור סודיות נפשית. בערכה מופיע ויתר הסודיות תחת הכותרת “המסמכים הדרושים בנוסף לערכה זו לצורך

אורט אלון
אורט אלון, ההורים התבקשו לחתום על ויתור סודיות.

רישום” כאשר מתחת לסעיפים כתוב במודגש ” לצערנו ללא קבלת מסמכים אלה לא נוכל לרשום את התלמיד לבית הספר”

אם של אחת התלמידים ” אני לא חתמתי על המסמכים הללו ואני קוראת לכל ההורים לעשות כמוני. אני חושבת שזו ממש חוצפה לבקש מאיתנו לחתום על כך. הילד שלי הוא בריא בגופו ובנפשו אבל אני רואה בכך חדירה לתחום הפרט שלא לצורך. לדעתי בית הספר לא צריך בכלל להכנס למקומות הללו. אם יש תלמיד שיש לו בעיות כאלה או אחרות, אני בטוחה שהוריו יידעו את מי שצריך בלי שיהיה צורך לחשוף מסמכים רפואיים חסויים”

דובר עיריית יקנעם, רועי אדוט מסר בתגובה “טפסי ויתור סודיות ניתנים לאדם\ גוף ספציפי לעניין ספציפי. החתימה אינה תנאי להרשמה. הטפסים מיועדים רק עבור הורים שמעוניינים שמידע יעבור כי יש בו כדי לסייע לילד\ה”.

ממשרד החינוך טרם נמסרה תגובה לנושא.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter