באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: ביקור טכנולוגי

יקנעם: ביקור טכנולוגי

ראש העיר, סימון אלפסי ביקר בחברת ‘גליל מדיקל’ הנמצאת באזור התעשייה ומפתחת מחטים לטיפול בסרטן. אלפסי: “מדהים לראות את פיתוחי הטכנולוגיה שיוצאים מיקנעם לעולם כולו”

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי מלווה במנהל קשרי עירייה-תעשייה, סימון בוטנרו הגיע לביקור וסיור בחברה הרפואית ‘גליל מדיקל’ שבפארק התעשייה, ונפגש עם סגן הנשיא אורי ארבל, דירקטור בכיר בחברה, יוני קדוש, ומנהלת משאבי אנוש, שגית גרינברג.

סרטן
אלפסי מקבל הסברים ב’גליל מדיקל’. צילום: דוברות יקנעם

במהלך הביקור קיבל ראש העיר סקירה על פעילות  החברה, ושמע שייחודה הוא ביכולתה לייצר מחטים להקפאת תאים סרטניים כאשר הטיפול שנעשה הוא זעיר ופולשני – מינימאלי, משמש כתחליף לניתוח, ונעשה באמצעות מחטים חדשניות. אנשי החברה ציינו בגאווה  שביכולת החברה להכניס לצינור בקוטר של  1.5 מילימטר את כל הטכנולוגיה הדרושה, והוסיפו שהחברה מייצרת עשרות אלפי מחטים ועשרות מכונות בשנה. החברה מפתחת ומשיקה מוצרים חדשים מידי שנה. בכירי החברה ציינו עוד שציוד החברה נמצא בבתי החולים החשובים בעולם, והחברה פועלת במקומות רבים וביניהם: ארה”ב, אירופה, סין, יפן ועוד. אנשי החברה ציינו בפני ראש העיר שבעבר תחום הטיפול העיקרי היה בסרטן הערמונית, אך בשנים האחרונות החברה החליטה להרחיב את המשרעת הקלינית ולהתמקד ברדיאולוגיה התערבות; בתחום זה היתרונות הקליניים של מוצרי החברה הם הבולטים ביותר. בחברה סיפרו לראש העיר  שהם מעסיקים  עשרות  עובדים, כאשר למעלה ממחציתם הינם תושבי יקנעם. אנשי החברה ציינו שהם קלטו עובדים גם דרך מחלקת תיאום תעשייה שבעירייה, והם שמחים ומודים על שיתוף הפעולה הפורה. לאחר הסקירה והמצגת סייר ראש העיר במחלקות החברה ועמד מקרוב על הנעשה תוך שהוא מקבל הסברים מפורטים.

חברת ‘גליל מדיקל’ נוסדה ב-1996. מ- 2009 נמצאת החברה בבעלות אמריקאית. מחלקות הייצור, ההנדסה והתפעול של החברה ממוקמים בישראל ויתר מחלקות החברה ממוקמות בארה”ב. ייחוד החברה הינו ביכולתה לטפל במחלות סרטן שונות על ידי הקפאת התאים הסרטניים והשמדתם.

ראש העיר, סימון אלפסי: “מדהים לראות את פיתוחי הטכנולוגיה, שיוצאים מיקנעם לעולם כולו. ראיתי פה אנשים איכותיים שחושבים ומפתחים ללא הרף. מחלת הסרטן היא מחלה ארורה שממדיה עצומים בכל קנה מידה, והעבודה שנעשית כאן היא עבודת קודש. אני שמח שבחברה מעסיקים עובדים רבים מיקנעם. זו תחושה מצוינת שאין לתאר אותה. כראש עיר חשוב לי מאוד שבקליטת עובדים תינתן עדיפות לתושבי יקנעם, ואנו אסייע ככל שאצטרך”.

סגן נשיא  ‘גליל מדיקל’, אורי ארבל: “גליל מדיקל רואה את תחום העיסוק שלה כשליחות ועל כן עמלה על פיתוח מוצרים חדשים אשר נמצאים בקדמת הטכנולוגיה. אנחנו כחברה, גאים להיות חלק מאזור התעשיה בפרט ומהעיר יקנעם בכלל. אנחנו שמחים להעסיק אצלינו את תושבי יקנעם ויכולים להעיד על איכותם האישית ומחויבותם המקצועית. אנו מודים לראש העיר ועובדי העיריה המסורים על שיתוף הפעולה הפורה עימם בתקווה להמשך עשייה משותפת.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter