באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם בטוחה יותר בכבישים

יקנעם בטוחה יותר בכבישים

מדו”ח שהכינה משטרת ישראל ואשר עוסק בתאונות הדרכים שבוצעו ברחבי העיר בשנת 2016- עולה כי יקנעם בטוחה יותר וזאת לעומת השנה הקודמת, שנת 2015

דו”ח שהכינה משטרת ישראל ואשר עוסק בתאונות הדרכים שבוצעו ברחבי העיר בשנת 2016 לעומת השנה הקודמת, שנת 2015, מצביע כי יקנעם בטוחה יותר.

הנתונים אותם הציג מפקד נקודת המשטרה בעיר, רפ”ק גדי חבה, לראש העיר, סימון אלפסי עולה שישנה ירידה של כ- 30% בשנת 2016 במספר תאונות הדרכים שהתרחשו ברחבי העיר, לעומת שנת 2015 ( 10 לעומת 14). הדו”ח מציג גם ירידה של 50% בתאונות דרכים שהוגדרו כחמורות (2 לעומת 4). בקטגוריית תאונות קלות ישנה ירידה בין השנים של 20% ( 8 לעומת 10).

בדו”ח פורסמו נתונים על כמות הנפגעים, ומהם עולה שבשנת 2016 לא נהרגו בני אדם בתאונות דרכים ביישוב. בשנת 2015 נהרג אדם אחד. עוד עולה שסך הנפגעים בשנת 2016 עמד על 14, לעומת 26 בשנת 2015 (ירידה של 46%). מספר פצועים קשה בתאונות ירד משלוש לשתיים, ומספר הפצועים קל ירד מעשרים ושתיים לשנים עשר (ירידה של 45%). ירידה דרסטית נרשמה גם בגניבת רכבים, או בשימוש ברכב ללא רשות, והמספרים כאן מצביעים על 13 מקרים בשנת 2016, לעומת 25 מקרים בשנה שקדמה לה (ירידה של 48%).

צמצום כמות התאונות ומספר הנפגעים הוא גם פועל יוצא של פעילות העירייה והשקעותיה בשנה האחרונה בבטיחות בדרכים. הרשות דאגה בין היתר להתקנת תמרורים לפני צמתים מרכזיים ומעברי חציה. בשדרות היובל למשל, הורחבו הכבישים. העירייה דאגה גם לנגישות תחנות אוטובוסים ומעברי חציה, חיזקה תאורה איפה שצריך, הוסיפה וסימנה חניות, ועוד.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

“אני שמח לראות שהנתונים של השנה הנוכחית ירדו משמעותית לעומת השנה הקודמת. יקנעם היא עיר צעירה עם המון ילדים ובני נוער וחשוב מאוד לנהוג במשנה זהירות וללא שום מסיחים ולציית לכל חוקי התנועה בלא יוצא מן הכלל. אני קורא לכל הנוהגים והנוהגות לנהוג בזהירות, ולזכור תמיד שמחכים להם בבית שיחזרו בריאים ושלמים“.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter