באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: בונים חינוך

יקנעם: בונים חינוך

ראש העיר סיכם עם משרד החינוך על הקמת בית ספר יסודי בשכונת ‘הגגות הירוקים’ כמו גם על שיפוץ מבנה בית הספר ‘אורנים’ כמבנה לשימור. בנוסף יבנו גם שני גנים חדשים וקרית החינוך תגדל בשלבים.

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי, ומנהלת מינהל ההנדסה בעירייה, אורנה מזרחי נפגשו עם מנהל מינהל הפיתוח במשרד החינוך, תמיר בן משה  ועם צוות משרדו ודנו עימם בשורה של נושאים אותם מבקש ראש העיר לקדם לטובת מערכת החינוך היישובית ביקנעם. במהלך הישיבה העלה ראש העיר את הצורך בהקמת בית ספר יסודי עם 12 כיתות בשכונת ‘הגגות הירוקים’ עבור תושבי השכונה שנבנית ומתפתחת. בנוסף לכך דנו השניים בבקשת ראש העיר לבנות גם שני גני ילדים נוספים בשכונה. השניים סיכמו שבשנה הבאה תקבל יקנעם הרשאה להקמת בית ספר יסודי בשכונה.

הגגות הירוקים
סימון אלפסי, השיג התחייבות ממשרד החינוך. צילום: רונן צומר.

במהלך הפגישה דנו אלפסי ובן משה גם בבקשתו של ראש העיר לקבל תקציבים לשדרוג וחידוש מבני חינוך ביישוב כשהדגש מושם כאן על בית הספר ‘אורנים’. בית הספר ‘אורנים’ הוא בית הספר הוותיק ביותר ביקנעם והוא קיים מראשיתו של היישוב כמעברה. בבית הספר יש צריף אותו רוצה ראש העיר להפוך לשתי כיתות לימוד, ובנוסף לשמר את מבנה בית הספר כולו מאחר ומדובר בהיסטוריה של יקנעם. משרד החינוך נענה בחיוב להצעתו של ראש העיר והוא ידאג לתקצב את שדרוגם וחידושם של מבני חינוך בעיר במהלך שנת 2015. הנושא השלישי בו דנו השניים היה בקשתו של ראש העיר לקבל תקציב לשדרוג גני ילדים ותיקים ביישוב ותקציב לשיפוץ וחידוש בתי הספר לקראת שנת הלימודים הבאה. מנהל המינהל הבטיח שייעשה מאמץ להעניק ליקנעם בשנה הבאה תקציבים גם עבור נושא זה. ההבנות וההסכמות לקבלת תקציבים ממשרד החינוך ניתנו לראש העיר לאחר שבמינהל התכנון במשרד החינוך הסכימו גם לבקשתו  להוסיף כיתות לקריית החינוך החדשה שנבנית בשכונת ‘שער הגיא’, וזו צפויה להיעשות בשלבים והקריה תגדל משמונה עשרה כיתות לארבעים ושתיים.

ראש העיר, סימון אלפסי: “אני שמח שהצלחתי לשכנע את משרד החינוך בצורך בהקמת בית ספר חדש בשכונת ‘הגגות הירוקים’ וכן מבני חינוך נוספים. שכונת ‘שער הגיא’ היא שכונה צעירה שמתפתחת, ואנו רוצים להבטיח שהתושבים החדשים שנכנסים ושייכנסו בהמשך ייהנו ממוסדות חינוך הולמים ומובילים”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter