באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: בדרך למנהיגות

יקנעם: בדרך למנהיגות

במרכז הצעירים ביקנעם מעודדים את צעירי היישוב להיות מעורבים ואכפתיים ובשיתוף עם עיריית יקנעם יצאה לדרך קבוצת מנהיגות שחבריה לומדים לקדם מטרות שונות ביישוב ולהוציאם אל הפועל. 

מרכז צעירים
קבוצת המנהיגות ביקנעם. צילום: דוברות יקנעם.

קבוצת מנהיגות צעירה החלה לפעול לאחרונה ביקנעם, הקבוצה נפגשת במרכז הצעירים אחת לשבועיים למפגש של שעה וחצי כל פעם, במהלכו מעלים החברות והחברים נושאים רבים שקרובים לליבם וברצונם לפעול לקידומם. חברי הקבוצה לומדים על החזקות של העיר והנושאים שהפכו אותה לעיר מובילה ואיכותית, וגם מה חסר לדעתם ביישוב וברצונם שיהיה. בנוסף לכך עוסקים הצעירים בכל מה שבוער להם כצעירים, לומדים לכתוב תכנית עבודה, להכין פרזנטציות ועוד.  החברות והחברים מלווים אישית לאורך כל הסדנא ומקבלים כלים רבים,  ואלו יסייעו להם בהבנה איך להשפיע על סיטואציות שונות בישוב, הכרה שלהם בעיר ושל העיר בהם ועוד.  הרציונל הוא שהכלים הללו יעזרו להם גם בתחומי חיים רבים אחרים במהלך הסדנא ולאחריה.  מנחת הקבוצה, מיכל טרבלסי הדגישה את חשיבות הקבוצה ואמרה שאנשים מגוונים מתכנסים סביב מכנה משותף של רצון לעשייה מקדמת בתחומים רחבים ביקנעם. טרבלסי ציינה שהקבוצה שנפתחה תייצר שינויים במעגלים רחבים יותר בהמשך.

בסדנת המנהיגות משתתפים שלוש עשרה צעירות וצעירים בגילאי 25-40, שמגיעים מכל רחבי העיר, ובניהם גם עולים. במרכז הצעירים מציינים שמדובר בקבוצה איכותית ומצוינת וניתן עדיין לקלוט 2-3 צעירות וצעירים נוספים. בסיום הפרויקט יקבל כל משתתף תעודת בוגר.

ראש העיר, סימון אלפסי: “מחמם מאוד את הלב לראות את המעורבות, הדאגה, האכפתיות והרצון של הצעירים הללו לפעול ולתרום למען היישוב והקהילה. ביקנעם מתגוררים צעירים רבים וחשוב לנו מאוד לעמוד על צרכיהם בעיר. הצעירים הללו הם דור העתיד שלנו ואנו רוצים לשמוע ולעמוד מקרוב על הדברים שחשובים להם על מנת  שנוכל להמשיך ולהעניק להם איכות חיים גבוהה ומצוינת בכל התחומים”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter