באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: אלפסי סייר בשכונה הוותיקה

יקנעם: אלפסי סייר בשכונה הוותיקה

בסיור שנערך בשכונה הוותיקה לאחר יוזמה של חבר המועצה רונן שפירא, הבטיח ראש העיר סימון אלפסי להמשיך את השקעת העירייה בתשתיות השכונה. אלפסי: “תענוג להסתובב פה”

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי הגיע על פי הבטחתו לסיור בשכונות הוותיקות, וביחד עם סגנו רומן פרס, המשנה לאה פדידה, חברי מועצת העיר יורי מגנר ורונן שפירא, ועם מזכיר/גזבר העירייה, מנהל התפעול ומנהלת מינהל ההנדסה, ערך סיור במקום ונפגש עם תושבי השכונה. במהלך הפגישה סיפר אלפסי לתושבים על הפעילות הרבה שביצעה ומבצעת העירייה בשכונות, ושהיא השקיעה עד כה כ-20 מיליון ₪ בשכונות הוותיקות. אלפסי הדגיש שביקנעם, בניגוד ליישובים אחרים באזור, העירייה היא זו שמממנת את העבודות ולא מטילה מס מיוחד על  התושבים. ראש העיר ציין שהעירייה לאורך השנים שדרגה את התשתיות בשכונה,  והדבר בא לידי ביטוי בין היתר בתשתיות המים, הכבישים, מדרכות, בניית שבילים, הוספת ספסלים, הקמת מגרשי משחקים, הוספת דשא סינטטי, שדרוג עמודי תאורה בהשקעה של כ- 1/2 מיליון ₪, ועוד.

יקנעם
אלפסי עם התושבים. צילום: דוברות יקנעם.

אלפסי אמר לתושבים שהעירייה ביצעה כל מה שהתחייבה בפניהם בסיור שנערך במקום לפני כשנה, ובהתאם לבקשתם לאחרונה, מועדון מנחם הצלם שמשמש כיום כמועדון לנערות יוסב לטובת מקום לפעילות שכונתית ברגע שיימצא  מועדון חלופי לנערות, ובלבד שהתושבים ישמרו עליו. אלפסי גם ציין שהעירייה פועלת לקידום בניית שצ”פ עם פינות משחק וישיבה בעלות של כמיליון ₪. לבקשת התושבים להרחבת שביל במקום, אמר אלפסי שהעירייה דאגה לפיתוח השביל, אבל מדובר בשביל שהמשכו הוא בשטח פרטי ולעירייה אסור להיכנס לשטחים פרטיים, אבל היא תהיה מוכנה לפעול ולקדם עבודות מסוימות לטובת הציבור במקומות הללו ובתנאי שבעלי אותו נכס יסכימו לכך. בהקשר לפניית התושבים בעניין תשתיות של בזק וחברת החשמל ציין אלפסי שחברת החשמל הגביהה את התשתיות, ובעקבות מכתב חריף ששלח למנכ”לית בזק צפויה להתקיים בשבוע הבא פגישה עם אנשי החברה במטרה לטפל בתשתיות העיליות. לאחר הדברים נערך סיור במקום. התושבים הודו לראש העיר על הביקור ושיבחו אותו ואת העירייה על פעילותה במקום. בסיום הביקור הודה אלפסי לכל המשתתפים ואמר שתענוג גדול להסתובב בשכונה הוותיקה. ראש העיר הבטיח שהעירייה  תמשיך לפעול בשכונה ולדאוג לתושבים בהתאם לצורך ולתקציבים שיושגו.

חבר המועצה, רונן שפירא אשר העלה את נושא השכונה הוותיקה לסדר היום: ” אני בהחלט שבע רצון מכך שהעלינו מחדש את נושא השכונה הוותיקה לסדר היום הציבורי בעיר. בסיור שערכה מועצת העיר בשכונה הוותיקה הובטח לתושבים על ידי ראש העיר  לטפל בבעיות האפשריות במידי ובעיות המצריכות תכנון, ב2015. אם ההבטחות גם יבוצעו, אז מירב הברכות ממני”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter