באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: אלפסי נגד בנט

יקנעם: אלפסי נגד בנט

סימון אלפסי מתנגד לנחרצות לכוונת משרד הכלכלה לסגור את שירות התעסוקה בעיר: “שמח שנתוני האבטלה נמוכים בעיר, אך זו לא סיבה לסגור את  לשכת התעסוקה בעיר, ואני איאבק בה”.

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי לא מתכוון לא לשקוט לרגע, להילחם, ובמידת הצורך להגיע גם לדרגים הגבוהים ביותר במטרה להיאבק כנגד ההחלטה לסגור 12-18 לשכות תעסוקה ברחבי המדינה, וביניהן את לשכת התעסוקה ביקנעם.  ראש העיר מתנגד בכל תוקף להחלטה הזו ומכנה אותה “הזויה ושערורייתית”, ולפיו גם אם הסיבה לכלול את יקנעם בין היישובים בהן יסגרו לשכות התעסוקה היא שיקנעם היא עיר בעלת אחוזי אבטלה נמוכים ופארקי תעשייה משגשגים, אין שום סיבה לצעד כזה כאן שהמשמעות שלו היא פגיעה בשירות שניתן לתושבים, וטרטור מחפשי עבודה ומובטלים עד ללשכת התעסוקה בחיפה למשל כדי שיחתמו, או בשביל שיחפשו להם העבודה. “מה ההיגיון לטרטר את האנשים הללו ועל הדרך גם לגרום להם להוציא כספים שממילא אין להם אותם על תחבורה ציבורית, ובכך להעמיס עליהם עוד יותר”?

שירות התעסוקה
סימון אלפסי, יילחם נגד ההחלטה. צילום: רונן צומר.

אלפסי שנחוש בדעתו להיאבק  כנגד ההחלטה וכבר קיים מספר שיחות בעניין  עם יו”ר הוועד הארצי של עובדי שירות התעסוקה, עופר לוי, שלח מכתב לשר הכלכלה, ח”כ נפתלי בנט, והודיע שלא ירפה עד שההחלטה תשונה. ברחבי המדינה פועלות 72 לשכות תעסוקה, ובנוסף ליקנעם יישובים נוספים בהם צפויות להיסגר לשכות תעסוקה הם: הרצליה, ראש העין, מעלה אדומים, קצרין ועוד.

ראש העיר, סימון אלפסי: “ביקנעם השכלנו לפתח פארקי תעשיה דומיננטיים ומובילים וזה חשוב, יפה ומבורך, ואני שמח שהאבטלה ביישוב נמוכה, אך זו עדיין לא סיבה להפסיק שירות כל כך חשוב וחיוני בתוך העיר ולסגור את לשכת התעסוקה היישובית. מדובר בהחלטה שהיא לא פחות מהזויה ובכלל יש פה ניגוד עניינים וכי מי מבטיח שביישוב שבו פועלת לשכת התעסוקה לא ייתנו עדיפות לבני היישוב?. אם בלשכת התעסוקה ובמשרדי הממשלה רוצים לחסוך כספים שיחסכו אבל לא על גבם של תושבי יקנעם. עיריית יקנעם  מפעילה כבר שנים מחלקת תיאום עירייה-תעשייה שדואגת ועושה מאמצים רבים על מנת לשבץ עובדות ועובדים מהיישוב בפארקי התעשייה בהתאם לצרכי החברות. אנו כל הזמן חושבים איך לייעל ולהתייעל ולא איך לסגור וכך צריכים לעשות גם במשרד הכלכלה ובשירות התעסוקה. יקנעם היא עיר שגדלה ומתפתחת והשירותים הממשלתיים חייבים להיות בהתאם”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter