באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: אלפסי מתנגד לבניה בנחל השניים

יקנעם: אלפסי מתנגד לבניה בנחל השניים

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי הודיע כי הוא מתנגד לבנייה בנחל השניים וזאת לאור טענות כאילו אינו עושה מספיק בנושא. אלפסי “אם יהיה צורך אגיע לערכאות המשפטיות הנדרשות”

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי ממשיך במאבקו חסר הפשרות כנגד כל בנייה בנחל השניים והודיע שוב לכל הגורמים המעורבים שהוא מתנגד נחרצות לבנייה במקום ויפעל בכל האמצעים החוקיים העומדים לרשותו, ובמידה ויהיה צורך הוא יפנה לערכאות המשפטיות הגבוהות ביותר.

נחל השניים
אלפסי, מתנגב לבניה בנחל השניים. צילום: רונן צומר

הבנייה בנחל השניים הינה תכנית משותפת של מינהל מקרקעי ישראל ויזם פרטי וזאת מאחר שמדובר באדמות פרטיות ובאדמות של המינהל. כשהוחלט על קידום התכנית במקום בסוף שנות ה- 90 השטח היה ברשות המועצה האזורית מגידו וזו אישרה את התכנית. ביקנעם נמנעו אז מלהתנגד לתכנית מאחר והיא לא הייתה אז בשטח שיפוטה של  העיר, אלא בתחום שיפוטה של מגידו. לאחר שהורחבו גבולות העיר, והשטח נכלל בתחום השיפוט של יקנעם נבדקה התכנית מחדש על ידי העירייה והוועדה המקומית לתכנון ובנייה והוחלט לדחות אותה מאחר והיא פוגעת בריאות הירוקות.

במאבקו חסר הפשרות הצליח ראש העיר לקבל מכתב התחייבות ממינהל מקרקעי ישראל ולפיו לא תאושר שום תכנית במקום ללא הסכמה מפורשת של עיריית יקנעם. הוועדה המקומית לבניין ערים הסכימה עם דבריו של  ראש העיר והחלטתו ודחתה את התכנית, אלא שהיזם והמינהל פנו לוועדה המחוזית וזו אישרה את התכנית בניגוד גמור לדעתה של עיריית יקנעם. ראש העיר הודיע בכל מקרה שהוא מתנגד נחרצות והוא לא יאפשר את הובלת התכנית במקום.

עיריית יקנעם מנהלת מאבק מזה כשלוש שנים מול הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה במטרה למנוע את הבנייה באזור נחל השניים וזאת בטענה שעל פי תכנית המתאר של יקנעם ליישוב יש מספיק שטחי בנייה אחרים, וכלל אין צורך להכשיר עוד שטחי בנייה, מה עוד שבניית יחידות דיור נוספות יצריכו גם בניית מוסדות ציבור וכבישים, ובעירייה אין שום עניין לעשות זאת ולהעמיס על השכונה ולפגוע במרחבים הירוקים.

התכנית בנחל השניים כוללת בנייה של כ- 240 יחידות דיור על שטח של כ- 135 דונמים שנמצאים בבעלות פרטית ובבעלות מינהל מקרקעי ישראל. מיקום התכנית הוא המשך רחובות חורשת טל והאיילה ועד לתחום קצה רחוב אורטל.

ראש העיר סימון אלפסי: “בנייה בנחל השניים, חד משמעית, אינה נמצאת בתכנית החומש של העירייה ואני מתנגד נחרצות לתכנית וכבר הודעתי זאת למינהל מקרקעי ישראל וליזם הפרטי. במינהל נתנו לי התחייבות בכתב שהתכנית לא תקודם בלי אישורי, ואני לא מתכוון לתת שום אישור כזה. ליקנעם יש תכנית מתאר ומספיק שטחי בנייה ופיתוח ואין כלל צורך בשטחים נוספים. אפעיל את כל כובד משקלי ואפעל בכל דרך חוקית מול החלטת הוועדה המחוזית לבנות במקום וזאת למרות שמדובר בשטח שנמצא בבעלות פרטית. אם יהיה צורך לא אהסס ואגיע לכל הערכאות המשפטיות הנדרשות”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter