באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: אלפסי מציע שיתוף פעולה

יקנעם: אלפסי מציע שיתוף פעולה

שדה התעופה האזרחי המתוכנן ברמת דוד מסעיר את העמק, וראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי מציע כי כל הרשויות באזור ישתפו פעולה בשכירת מומחים ולאחר מכן יפעלו על פי המלצתם.

 

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי הודיע כי יפעל ליצירת שיתוף פעולה בין כל הרשויות באזור בנושא שדה התעופה האזרחי המתוכנן ברמת דוד. לדברי אלפסי יש לשכור מומחים אשר יקבעו מה יהיו ההשלכות הסביבתיות של שדה תעופה כזה, ורק לאחר קבלת חוות הדעת ניתן יהיה לגבש דעה סופית בנושא. אלפסי עצמו אינו מסתיר כי נכון לרגע זה הוא בעד הקמת שדה התעופה והתבטא כך יותר מפעם אחת.

שדה תעופה
אלפסי, מציע שיתוף פעולה. צילום: רונן צומר.

יש לציין כי שיתוף פעולה בין הרשויות יביא להוזלת עלויות עבור כל אחת מהן בנפרד, בכל הנוגע לשכירת מומחים, ותביא למכפיל כוח בהתנהלות מול משרדי הממשלה. אלפסי: “הודעתי בעבר כי אקיים דיון במועצת העיר בנושא שדה התעופה. בדיון זה יתקבלו החלטות לגבי עמדת העירייה בנוגע לשדה התעופה. בפגישה עם מטה המאבק הודעתי כי אקיים דיון ציבורי אך גם הבעתי את דעתי האישית וציינתי את היתרונות שאני רואה בהקמת שדה תעופה. אני מעוניין לקיים כנס של כל ראשי הרשויות באיזור, לקיים דיון ולהציע שכל הרשויות יקחו במשותף מומחים שיבדקו את ההשלכות הסביבתיות והכלכליות, כמו גם את היתרונות והחסרונות של הקמת שדה התעופה. לאחר קבלת חוות דעת המומחים נוכל לגבש את עמדתנו במשותף”.

כזכור, תכנן משרד התחבורה להקים שדה תעופה בינלאומי במנחת מגידו דבר שעורר התנגדות עצומה ברחבי העמק אשר הובלה על ידי ראש המועצה האזורית מגידו לשעבר, חנן ארז. ההתנגדות הציבורית גרמה למשרד התחבורה לשקול את הנושא מחדש ולבסוף הוחלט להעביר את שדה התעופה לנבטים. אלא שאופציית נבטים נתקלה בהתנגדות מכיוון האמריקאים אשר לא רוצים לראות את הנגב חסום בתעופה אזרחית במקרה שירצו לשלוח כוחות למזרח התיכון ולכן עברו במשרד התחבורה לאופציית רמת דוד.

אופציית רמת דוד עלתה עוד בתחילת הדרך כאחת האופציות המועדפות ויתרונה הברור מבחינת המדינה הוא התשתיות הקיימות בשדה התעופה הצבאי שבמקום אלא שכשהנושא נידון הוא נתקל בהתנגדות גורפת של חיל האויר ולכן האופציה של רמת דוד נזנחה. לאחר ההתנגדות האמריקאית הועלתה האופציה מחדש על ידי מנהל רשות התעופה האזרחית (רת”א), גיורא רום. בכנס התעופה האזרחית במכון פישר. לדבריו של רום , רת”א כבר הכינה מסמך מפורט ליישום הקמת שדה התעופה ברמת דוד, שהועבר למקבלי ההחלטות.

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter