באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: אלפסי השיג מענק

יקנעם: אלפסי השיג מענק

יקנעם תקבל מענק מיוחד ממשרד הפנים בסך של 750 אלף ₪ לאחר שאלפסי איים להגיש עתירה לבג”צ. אלפסי: “לא יתכן שמצד אחד לא יאשרו לנו להעלות את הארנונה ומצד שני ישללו מאיתנו את מענק האיזון מפני שהארנונה שלנו נמוכה”.

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי הודיע כי העיר תקבל מענק מיוחד של 750 אלף ₪ במקום מענק האיזון שקוצץ על ידי משרד הפנים בכ- 1.8 מליון ₪ בשל העובדה שהעירייה גובה ארנונה הנמוכה באופן משמעותי מהארנונה הנורמטיבית אותה קבע משרד הפנים. אלא שמענק זה אינו מכסה את כל הגרעון השנתי הצפוי של העירייה העומד על כשני מליון ₪. כזכור אישרה המועצה לפני מספר חודשים העלאה של 8% בארנונה אשר אמורה להחזיר את מענק האיזון אך זו טרם אושרה על ידי משרד הפנים והאוצר כשקיים ספק גדול אם היא אכן תאושר בשל מדיניותו של שר האוצר, יאיר לפיד, שלא להעלות מסים.

מענק איזון
סימון אלפסי, איים לפנות לבג”צ. צילום: רונן צומר.

חבר המועצה, צחי דקל: “אפשר לבכות שמשרד הפנים לא בסדר וששתו לנו את מענק האיזון ושלא נותנים לנו להעלות ארנונה כפי שאנחנו רוצים. אבל אפשר גם לבנות תקציב שלא נשען על מענק האיזון מפני שאם לא נעשה זאת הסיפור הזה יחזור גם בשנים הבאות”

ראש העיר, סימון אלפסי: “מצד אחד משרד הפנים מאשים אותנו שלא גבינו ארנונה גבוהה מספיק ולכן מקצץ לנו את מענק האיזון אבל מצד שני מונע מאיתנו להעלות את הארנונה. שר הפנים הקודם נתן מענק חד פעמי של 1.2 מליון ₪ ועוד מענק איזון של 600 אלף ₪ מכיוון שהוא הבין את הבעייתיות. אני איימתי ללכת השנה לבג”צ אם הנושא לא יוסדר ולאחר דיונים הוחלט לתת לנו את המענק הזה. מנכ”ל המשרד אמר לי שאם הוא נותן לי מענק איזון, הוא יצטרך לתת לעוד עשרות רשויות”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter