באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם אירחה את יום החילות האזורי

יקנעם אירחה את יום החילות האזורי

תחת הכותרת “מצדיעים לצה”ל” ובהשתתפות תלמידי שכבות י’ – יב’ והוריהם אירחה יקנעם את יום החיילות האזורי המשותף לה ולמגידו.

ערב היום יועד להורי המועמדים לשירות בצה”ל (מלש”ב) ואלו הגיעו וקיבלו מידע ממפקדים בכירים, והסתובבו בין ביתני החיילות שם קיבלו מידע מחיילי היחידות השונות בצהל, קיבלו פרוספקטים וצפו בסרטי תדמית על החיל. ראש העיר סימון אלפסי אמר שהערב הזה חשוב במיוחד, לאור העובדה שההורים והתלמידים יכולים לקבל אינפורמציה שתסייע להם לגבש החלטה נכונה לגבי השירות הצבאי. אלפסי אמר שלאור האיומים הרבים על ישראל, המדינה צריכה חיילים איכותיים וביקנעם יש כאלו. מפקד מרחב צפון סא”ל אסף כנען אמר שבצה”ל מרגישים בני בית ביקנעם. כנען אמר להורים שחשוב לדעת שצה”ל מתייחס לכל מועמד לשירות כחייל ולא כילד. יו”ר האגודה למען החייל דובי זייטלבך אמר שיום החיילות יסייע לחיילים לקבל את ההחלטה הנכונה. לאחר הדברים הרצה מפקד לשכת גיוס חיפה סא”ל דוד תורג’מן בפני ההורים ואמר שלמרות שנכנס לתפקידו לפני מספר ימים בלבד היה חשוב לו להגיע ליקנעם בגלל הצטיינות בני הנוער בגיוס וגיוס איכותי. בהרצאתו אמר דוד תורג’מן מה חשוב להביא לצו הראשון, מה עובר על המועמד בתוך לשכת הגיוס, ומה משפיע על הקב”א. המפקד דיבר גם על המבחנים ואמר  שב- 31.10 יתקיים יום פתוח בלשכת הגיוס בחיפה לתלמידים ולהורים, וביום זה ניתן יהיה לקבל הקלות. בסיום הערב נהנו החיילים מארוחת ערב על האש כיד המלך בסיטי דאנס.

למחרת, הגיעו לפארק תלמידי התיכונים מיקנעם וממגידו. ראש העיר סימון אלפסי בירך אותם ואמר שלשרת בצה”ל זו זכות וגאווה גדולה, שיקנעם מתגאה באחוזי גיוס גבוהים לשירות ולשירות איכותי וקצונה, והוסיף שגיוס לשירות איכותי חשוב במיוחד לנוכח האיומים  הרבים על מדינת ישראל. מפקדת מערך המגן אל”מ יעל הס אמרה שהכנה לשירות צבאי היא אחד הגורמים שהכי משפיעים על איכות השירות. הס אמרה לרה”ע שהתרשמה עמוקות מפעילותו והודתה לו על כך.

לאחר הנאומים ביקרו התלמידים בביתני החיילות השונים. התלמידים שוחחו עם החיילים, התרשמו מהכלים  ונרשמו להמשך קשר. לאחר מכן שמעו התלמידים הרצאות ממפקדים שונים על חשיבות המוכנות לצו הראשון, וכן, סיפורי הצלחה.

בשני הימים  נהנו המשתתפים מהנחייתו של נחום תמיר, ומהופעה אמנותית של להקת הזמר של “אורט אלון” יקנעם ולהקת “חלום ראווה”.

ביום החיילות המשותף ליקנעם עלית והמועצה האזורית מגידו, השתתפו תלמידי בתי הספר “אורט יגאל אלון” “והאזורי” מגידו, וכן נציגים של לשכת גיוס חיפה, האגודה למען החייל ביקנעם, ויחידות צה”ל השונות.  יום החיילות בא לעודד לשמור על המוטיבציה הגבוהה לשירות בקרב הצעירים לשירות צבאי איכותי, ולהעלות עוד יותר את נתוני הגיוס הגבוהים בעיר ממילא, ולתת מידע לכל מי שחפץ בכך.

“יקנעם גאה לארח ולהוביל את יום החיילות.” אמר סימון אלפסי ראש העיר יקנעם “ליום זה חשיבות עצומה לתחילת דרכו של המועמד, לשירותו וגם לאחר מכן עקב המידע הרב שניתן לקבל בו. יש לנו נוער שניתן רק להתגאות בו, ואני מתפלל שהוא יתגייס בשלום ויחזור בשלום. יקנעם נמצאת בצמרת בכל הפרמטרים לגיוס ולגיוס איכותי לצה”ל. יש לנו מדינה אחת ואנו חייבים לשמור עליה מכל משמר. תודה לכל מי שתרם וסייע להצלחת היום הזה.”

ראש המועצה האזורית מגידו, חנן ארז: “יום חילות צה”ל מהווה הזדמנות להכרות  בלתי אמצעית של צעירנו עם נציגות של  צה”ל על מגוון כוחותיו, שדרותיו, חוסנו ורוחו.  זו זכות וחובה לצעיר וצעירה ישראלים להיחשף לצבא העם ולהיות חלק מכוח המגן שיצטרך להמשיך ולשאת בנטל הביטחון, הקיום והחוסן הלאומי שלנו במולדתנו.”

סגן אביבה דגו (קמ”ט קהילה בלשכת הגיוס חיפה): “זהו יום ממש משמעותי וחשוב לתלמידים. בתקופתי בתיכון לא הייתה מספיק הכנה ועכשיו שיש השקעה רבה רואים את התוצאות גם בבחינות של המועמדים. יציאה לקצונה תורמת המון לעתיד הרחוק ולחיים האזרחיים. אני קוראת למועמדים להתגייס לשירות איכותי ולקצונה בפרט ולא לפחד מקבע. כבוד גדול עבורי להגיע לעיר שלי ולעודד לשירות צבאי.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter