באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: איך מתנהלת החברה הכלכלית?

יקנעם: איך מתנהלת החברה הכלכלית?

החברה הכלכלית של יקנעם מתנהלת ללא דירקטוריון פעיל כבר כמעט שנה וזאת כשעל הפרק פרסום מכרזים, הכרזה על זוכה במכרז פתוח ודו”ח בקרות שטרם נדון. דובר העירייה: “דירקטוריון החברה הכלכלית צפוי להתכנס ב- 4.8 בפעם השלישית מאז תחילת הקדנציה הנוכחית”

ניהול בעייתי של החברה הכלכלית ביקנעם: החברה הכלכלית של יקנעם אשר אחראית על בניית הקאנטרי ועל איסוף הזבל, כמו גם על פרויקטים נוספים, מתנהלת ללא דירקטוריון פעיל מזה זמן רב. לכתב YCOM נודע כי דירקטוריון החברה כונס רק פעם אחת מאז הבחירות המוניציפאליות האחרונות וגם התכנסות זו היתה לצורך הרמת כוסית לקראת חג הפסח.

החברה הכלכלית
עיריית יקנעם. צילום: רונן צומר.

לאי התכנסותו של הדירקטוריון ישנן לא מעט משמעויות: הראשונה שבהן היא שלא ניתן לצאת למכרזים או להכריז על זוכה במכרז. כך נמרח המכרז על מכירת טרקטורון אשר פורסם בקדנציה הקודמת כבר מספר רב של חודשים תוך שהחכ”ל ממשיכה להחזיק בערבות הבנקאית של המציעים וכך גם מתעכב פרסום מכרז למכירת משאית זבל שאינה בשימוש. בנוסף, קיים תוך בקורת פנים ובו ממצאים לא קלים, בו על הדירקטוריון לדון אך טרם עשה זאת למרות שהוגש כבר באוקטובר 2012. על פי החוק אין לפרסם ממצאים של דו”ח בקורת לפני שהם נדונים בגוף המבוקר ולכן גם אנחנו ב YCOM לא נעשה זאת אך בהחלט מדובר בפרק זמן שאינו סביר.

מעיריית יקנעם נמסר בתגובה: “דירקטוריון החברה הכלכלית צפוי להתכנס ב- 4.8 בפעם השלישית מאז תחילת הקדנציה הנוכחית, ובמהלך הפגישה יבחרו חברי הוועדות השונות. בישיבת מועצת העיר האחרונה אושרו שני הדירקטורים האחרונים שמרכיבים את הדירקטוריון כאשר עד השלמת מינוי כל החברים ממילא לא היה ניתן לקבוע את חברי הוועדות ולא לדון במכרזים השונים. עכשיו משהושלמה רשימת חברות וחברי הדירקטוריון ניתן יהיה לפתוח את מעטפות המכרזים שפורסמו לאחרונה ואשר עוסקים במכירת טרקטורון ישן, ובמכירת משאית אשפה ישנה – אותה משאית זבל שעומדת מבלי לעבוד”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter