באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

אורט אלון יקנעם נגד המכנסיים הקצרים

אורט אלון יקנעם נגד המכנסיים הקצרים

בית הספר השש שנתי אורט אלון ביקנעם אוסר על תלמידיו להגיע ללימודים עם מכנסיים המגיעות מעל קו הברך למרות שמדובר בבית ספר חילוני. תלמידה אחת יצאה למאבק ” גם לוחמות הפלמ”ח הלכו עם מכנסיים קצרים”

בבית הספר השש שנתי אורט אלון שביקנעם כנראה שלא יודעים כי מדינת ישראל היא מדינה חמה, אחרת לא ניתן להסביר את ההוראה שקיבלו השבוע התלמידים כי עליהם להגיע אל בית הספר עם מכנסיים המגיעים לפחות עד קו הברך. מדובר בקוד לבוש פוריטני המתאים לבתי הספר של החינוך הממלכתי-דתי ולא לבית ספר תיכון בעיר חילונית. דרישה זו גרמה לאחת התלמידות החדשות בבית הספר לעשות מעשה ולפתוח דף פייסבוק בשם “מעל קו הברך” בו היא מביעה מחאה על הדרישה הבית ספרית הזו. התלמידה גייסה לעזרה גם את לוחמות הפלמ”ח כשהעלתה תמונה של לוחמות לבושות מכנסי חאקי קצרים ברוח התקופה.

אמנה בית ספרית
אורט אלון, קוד לבוש פוריטני. צילום: רונן צומר

תלמידת בית הספר ששמה אסור לפרסום בשל גילה ” הדרישה להגעה עם מכנסיים עד קו הברך מעצבנת, לא ראויה, וצריכה להתבטל! אנחנו לא תלמידים באולפנה חרדית, אין סיבה שנסתיר אברי גוף שמקובל לחשוף אותם, מעבר לראוי. אז נכון שצריך להיות קוד לבוש לבית הספר, ואני יכולה להבין את הדרישה לא לבוא עם חולצות בטן או גופיות, אבל הדרישה למכנסיים עד קו הברך היא מעבר לסביר מהנדרש מתלמידי בית ספר חילוני. אפילו לוחמות בפלמ”ח ובהגנה לבשו מכנסיים קצרות עד מעל קו הברך. האם הן היו פחות צנועות ממה שאנחנו היום?
אני פותחת את הקבוצה הזאת כדי להתאגד ולהלחם בכלל המיותר ולהביא לביטולו כך שהכלל יהיה מכנסיים באורך עד קו שליש הירך.”

יש לציין כי משרד החינוך נותן חופש כמעט מוחלט לבתי הספר בנושא דרישות הלבוש וכי דרישות אלה תלויות אך ורק באמנת בית הספר, מסמך המושפע באופן כמעט מוחלט על ידי הצוות הניהולי של בית הספר.

דובר מחוז הצפון של משרד החינוך, דוד גורלי, מסר בתגובה “התקנון המחייב בעניין זה הוא התקנון  הבית ספרי”

מדוברות רשת אורט נמסר כי ” רשת אורט ישראל מקפידה על כללי לבוש הולמים ומכובדים בבתי הספר השונים בכל הארץ. במקרה זה, מדובר בהחלטה משותפת של הנהלת בית הספר יחד עם הנהגת ההורים ומועצת התלמידים. אשר מטרתה להבטיח כי תלמידי בית הספר יגיעו בלבוש הולם המכבד את המוסד החינוכי בו הם שוהים מדי יום”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter