באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

אורט אלון יקנעם מציע  קורס  MOOC לתלמידים

אורט אלון יקנעם מציע  קורס  MOOC לתלמידים

  תלמידים מאורט אלון יקנעם השתתפו בקורס MOOC של אוניברסיטת באפלו. את הקורס הם למדו מהבית יחד עם עוד 40,000 סטודנטים מרחבי העולם

האוניברסיטה של האינטרנט

MOOC_poster_mathplourdeאחת התופעות המרשימות בשנים האחרונות במערכת החינוך היא MOOC – Massive Open Online Courses  קורסים אוניברסיטאיים הנלמדים ברשת בחינם.
הקורסים פתוחים ללומדים מכל העולם, ללא תנאי סף לקבלה וללא מגבלת מיקום גאוגרפי. הלימודים מתבצעים ברשת בלמידה מרחוק. הם נועדו להרחיב אופקים ודעת בלימוד ברמה אקדמית על ידי טובי המרצים בעולם. הלמידה בקורס היא מתוך עניין ורצון להתפתח, והיא כוללת ביצוע מטלות, מבחנים וקבלת ציון ותעודה על סיום קורס אקדמי

בנוסף לחומרי קורס מסורתיים כגון הרצאות מצולמות, קריאה, בעיות ותרגילים, קורסי מוק מספקים פורומים אינטראקטיביים, המאפשרים אינטראקציה קהילתית בין סטודנטים, פרופסורים ועוזרי הוראה.

קורסים אלה מוצעים על ידי אוניברסיטאות מובילות בעולם.

האוניברסיטה העברית  הייתה האוניברסיטה הראשונה בישראל שהצטרפה למיזם ההוראה והקורס הראשון שהוצע היה קורס במדעי המוח של פרופ’ עידן שגב. לקורס נרשמו למעלה מ-50,000 סטודנטים מרחבי העולם. ‏אליה הצטרפו בין השאר גם הטכניון ואוניברסיטת תל אביב.

  MOOC מוכנס אט אט ע”י משרד החינוך לבתי הספר בארץ.

בשנת תשע”ד החל פיילוט ראשון בשיתוף של משרד החינוך עם ארגון ערי חינוך בתחום החינוך המקוון. תלמידים מבתי ספר שונים ברחבי הארץ, יחד עם מוריהם, השתתפו בקורסי MOOC   אקדמיים ברובוטיקה ובאסטרונומיה, של אוניברסיטאות מובילות בעולם. במסגרת “מודל הנבחרת” שפותח על ידי ערי חינוך, ההופך את הקבוצה לנבחרת בעלת מטרה משותפת שכל חבריה גם לומדים וגם מלמדים, נעשה שימוש במדיות חברתיות כמו  whatsup  ו– facebook כמרחב למידה נוסף שבו יכולים התלמידים והמורים להתייעץ, לדון בחומרי הלמידה, ולהעשיר את הקבוצה. בשנת תשע”ה שיתוף הפעולה התרחב לקורס בעיצוב ולתחומי דעת נוספים.

 תלמידים מאורט אלון השתתפו בקורס MOOC  של אוניברסיטת באפלו

16-buffalo-state-600xx859-1288-215-0
אוניברסיטת באפלו

מדובר בגרסת  MOOC של  הקורס ignite your everyday creativity  (הצת את היצירתיות שבך) שמציע קמפוס באפלו כבר עשרות שנים. בכל שנה לומדים את הקורס כ-200 סטודנטים בקולג’.  בסמסטר האחרון למדו אותו במסגרת ה- MOOC מעל 40 אלף סטודנטים כלומר אותו מספר של תלמידים שלמדו את הקורס בכיתה במשך 20 שנה.

אז מה הקטצ’?

מספרי ההרשמה יכולים להטעות. שיעור הנשירה הוא עצום ועומד על כ- 96%

אולם בעוד אחוז המסיימים את קורסי ה-MOOC מתוך כלל הנרשמים בעולם – עומד על כ- 4%, שיעור ההתמדה וההצלחה של כלל התלמידים בקורסי MOOC בפיילוט הנוכחי עמד על-  83% !!

 

 פרוייקט MOOC  זה בציון לשבח בתחרות היזמות בחינוך, מתקיימת זו הפעם השניה בעיר בת ים

MOOC
צוות אורט אלון . צילום: דוברות יקנעם.

התחרות ליזמות בחינוך היא הזדמנות, לחשוב ולהציע רעיונות חדשים או מיזמים קיימים, אשר מתמודדים עם אתגר אחד או יותר מתוך הרשימה.

מטרות התחרות:
1.     לאתר רעיונות חדשים להתמודדות עם אתגרים של החינוך בישראל.

2.     לזהות יוזמות קיימות אשר מטפלות באתגרים אלו ויש פוטנציאל להגדיל את ההשפעה שלהן.

נציגי אורט אלון מקס פופוב ואביב גולדמן הציגו את מודל הנבחרת ב- MOOC המיושם במגמת עיצוב, ותיארו את חוויותיהם כמו גם את לקחיהם משיטת לימוד ייחודית זו בפני מורים, נציגים ואורחים שהשתתפו בכנס.

ראש העיר, מר סימון אלפסי: “אני מברך אותם ואת הצוות הנהדר שמוביל אותם על עמידה באתגרים והובלת בית הספר להיות פורץ דרך, חדשני ומוביל, ועתיר הישגים”.

מנהלת תיכון אורט אלון יקנעם, הגב’ עדה אברכהן שמש: “ביה”ס שלנו חרט על דגלו להיות בי”ס חדשני, יצירתי ואחר. צוות ביה”ס פועל באופן עקבי להוביל וללוות את תלמידיו להיות שותפים בפרויקטים, תכניות ויוזמות חדשות בארץ ומעבר לים. התכנית הזו היא נדבך נוסף לאוסף המרשים שאנו מובילים. גיל צורי, רכז תקשוב ומורה לעיצוב גרפי הינו מורה חדשני בנשמתו ובתפיסת עולמו ובקסמו האישי הוא סוחף אחריו את תלמידיו. אנו גאים בגיל ובתלמידינו שתמיד מביאים כבוד לביה”ס ולישוב”.

רכז המגמה לעיצוב בתיכון אורט אלון, מר גיל צורי“תלמידי י’ במגמת עיצוב ממשיכים לצעוד בדרך הלמידה המשמעותית, המחוברת לעולם התעסוקה והלימודים אותו יפגשו בסיום התיכון, והמגמה גאה להיות הראשונה ברשת אורט המרימה את הכפפה בלמידה ייחודית ומאתגרת זו, של  לימודים אקדמיים באוניברסיט באפלו היוקרתית, הממוקמת בניו יורק, תוך הכרות עם השפה האנגלית. סטודנטים בכל הגילאים המשתתפים יחד בקורס זה איתם, ובלמידה חדשנית של כיתה הפוכה- בה חלק משמעותי מהלימודים נעשה גם מהבית בצפיה בסרטוני המרצים, והדיון והחקר- בכיתה. תלמידי מגמת עיצוב ימשיכו להוביל בלימוד משמעותי, רלוונטי, אחר ופורץ דרך”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter