באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

ילד בפינג פונג

ילד בפינג פונג

פרקליטות מחוז הצפון הגישה  באמצעות עו”ד אביטל שרוני  לבית המשפט המחוזי בנצרת  כתב אישום נגד אב בן 58  תושב ירושלים  מכיוון שהשאיר בחזקתו את בנו אשר נמצא במשמורת האם וזאת לאחר שהילד עבר בין חזקות ההורים יותר מפעם אחת.

 רבות דובר על תפקודם הלקוי של בתי הדין לענייני משפחה ועל חוסר ההגיון שבדיני המשמורת של מדינת ישראל אך לעתים נדמה כי בית המשפט מצליח להתעלות על עצמו במתן החלטות הפוגעות בילדים וזאת כאשר עליו לשמש כמגנם של אותם ילדים אשר מטבע הדברים אינם מיוצגים בבית המשפט. סיפורים אלו נותרים בדרך כלל חסויים על פי החוק אך במקרה של י’, תושב אחת הערים בעמק הגיעו הדברים לידי כך שהפרקליטות נאלצה להגיש כתב אישום כנגד אביו בבית המשפט המחוזי.

בית המשפט לענייני משפחה
בתי המשפט בנצרת. צילום: Benjamin Shlevich

על פי עובדות כתב האישום בשנת 2005 ניהל האב קשר זוגי עם אישה תושבת העמק ובמסגרת הקשר הזוגי, נולד לבני הזוג ילד. במהלך שנת 2009,  עלה הקשר על שרטון ובני הזוג נפרדו. כאשר האם מתגוררת בעמק עם שבעת ילדיה מנישואים קודמים והאב מתגורר בירושלים. בני הזוג הגיעו להסכמות כי הילד ישאר בחזקת האם וכי האב יגיע בסופי שבוע על מנת לקחת אותו לירושלים.  כעבור כשלוש שנים הוציא בית המשפט לענייני משפחה בירושלים צו הגנה עבור י’  כנגד האם והוחלט כי י’ יוותר בחזקתו, עד למתן החלטה אחרת.

י’  שהה אצל אביו למעלה מחודשיים ובמסגרת בקשה נגדית לצו הגנה אשר הגישה האם כנגד האב בבית המשפט לענייני משפחה בנצרת הוחלט, בין השאר, כי עד להגשת תביעות משמורת והסדרי ראיה, על ידי כל אחד מהצדדים, יוותר י’ בחזקתו של האב אך ישהה אצל א’, לסירוגין, כל שבת שניה. אלא שבאוגוסט 2012 בעקבות בקשה נוספת שהגישה האם הורה בית המשפט על הוצאתו של י’ מחזקתו של האב והעברתו לידי האם ובכך שינה שוב את מקום מגוריו של הילד . אלא שבית המשפט לא הסתפק בכך וחודש לאחר מכן הנחית מכה נוספת על יחסי הבן והאב כשהחליט כי הסדרי הראיה ביניהם יערכו במרכז קשר.

החלטה זו שברה ככל הנראה את האב ובפברואר השנה הוא  הגיע לבית הספר בו לומד הילד ובתום יום הלימודים, לקח את אותו ללא ידיעתה של האם ובניגוד להחלטת בית המשפט לענייני משפחה.

מחשש שמשטרת ישראל תעלה על עקבותיו לא שב הנאשם להתגורר עם הקטין בדירתו ובמהלך תקופה ארוכה נדד עם הילד בין מספר דירות והם התקיימו בצמצום. י’ לא למד במסגרת חינוכית, ולא שהה בחברת ילדים בני גילו. כל אותה העת פעלה משטרת ישראל ללא לאות ולא חסכה במאמצים ובמשאבים עד שבשבוע שעבר הצליחה לאתר את האב והבן.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter