באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

ילד בן 12 וחצי שאף פקק של עט והובהל לחדר ניתוח במרכז שניידר

ילד בן 12 וחצי שאף פקק של עט והובהל לחדר ניתוח במרכז שניידר

 

לא רק ילדים קטנים- ילד בן 12 וחצי ממרכז הארץ הובהל למרכז שניידר לרפואת ילדים, לאחר שבזמן “משחק” עם עט בפיו שאף את הפקק. הילד הגיע למיון במרכז הרפואי שניידר בפתח תקווה כשהוא משתנק ומתקשה לנשום הילד הגיע למחלקה לרפואה דחופה במיון המרכז הרפואי שניידר בפתח תקווה וטופל על ידי ד”ר מאיר מי-זהב, רופא בכיר במכון לרפואת ריאות, אשר זיהה שהפקק שנשאף, חוסם את הסימפונה הראשית בריאתו הימנית של הילד והוא הועבר לניתוח חירום אשר במהלכו נשלף הפקק.

בהתארגנות מהירה הועמד צוות רפואי הכולל רופאי אף אוזן גרון, אחיות חדר ניתוח ורופאים מרדימים, חדר הניתוח הוכן להכנת ניתוח החירום. בחדר הניתוח, ד”ר דוד אולנובסקי, רופא בכיר ביחידת אף אוזן גרון במרכז הרפואי שניידר, מצא את הגוף הזר, שלף אותו מהריאה בפעולה אנדוסקופית עדינה. בסיום הניתוח, הילד אושפז להשגחה בבית החולים ולאחר מכן, שוחרר לביתו.

לדברי ד”ר מאיר מי-זהב מהמרכז הרפואי שניידר: “תופעת שאיפת גופים זרים אמנם שכיחה יותר בתינוקות ופעוטות, אך גם עלולה לקרות בילדים גדולים יותר, לכן חשוב להעלות את מודעות ההורים לסכנות ולהקפיד שלא לאפשר לילדים לשחק עם חפצים קטנים, או עם חפצים נשלפים אשר עלולים להיתקע בדרכי הנשימה. במידה והילד שאף גוף זר, יש להזעיק צוות רפואי או להביא אותו במהירות לבית החולים”.

 

פקק העט שנשלף מריאת הילד (צילום: דוברות שניידר)

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter