באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יו”ר ועדת הפנים והגנת הסביבה, ח”כ מיקי חיימוביץ’: “אין עוד עמק יזרעאל במדינה”

יו”ר ועדת הפנים והגנת הסביבה, ח”כ מיקי חיימוביץ’: “אין עוד עמק יזרעאל במדינה”

כך אמרה חברת הכנסת מיקי חיימוביץבפגישה במועצה האזורית עמק יזרעאל בנושא המאבק נגד הקמת שדה תעופה בעמק. ראש המועצה אייל בצר, יחד עם שותפיו בצפון ובדרום, דורשים לקיים סקר השפעה על הבריאות. בצר: “מדובר בתשתית לאומית ענקית בעלת השפעות דרמטיות על סביבתה, המחייבת סקר בריאות מעמיק“.

ועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת ביקרה הבוקר (ראשון, 5/7) במועצה האזורית עמק יזרעאל וקיימה סיור שטח בנושא המאבק נגד הקמת שדה תעופה משלים לנתבג ברמת דוד. חברי הועדה, בראשה עומדת חברת הכנסת מיקי חיימוביץ‘ (כחול לבן), נפגשו עם ראש המועצה אייל בצר, ראשי רשויות רבים מכל אזור הצפון וכן עם תושבים ממטה המאבק הפועל בנושא.

מטרת הביקור מבחינת ראש המועצה בצר, היא לשכנע את חברי ועדת הפנים של הכנסת להעדיף את חלופת נבטים וחיפה ולבצע סקר בריאות סביב רמת דוד, לפני קבלת החלטות בנושא תכנון השדה.

חברת הכנסת מיקי חיימוביץאמרה בסיור: “הערך של עמק יזרעאל הוא ערך היסטורי ומורשתי. יש פה פגיעה במקום שכולנו גדלנו עליו ואין לו תחליף. אין עוד עמק יזרעאל במדינה. כשמתכננים צריכים לחשוב על הדברים האלה. בנגב ובדרום אפשר למצוא את המקום הנכון ונבטים הוא כנראה המקום הנכון“.

הגעתם של ועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת לביקור במועצה הוא מהלך חשוב מאוד שהוביל ראש המועצה, אייל בצר יחד עם ראשי הרשויות השותפים לו בצפון ובדרום. תמיכה גורפת של ועדה זו בהקמת נתבג 2 בנבטים תעניק רוח גבית משמעותית למאבק.

אחרי הישיבה במועצה יצאו משתתפי הפגישה לסיור בשטח כדי לראות במו עיניהם מדוע חשוב לקיים סקר בריאות. “יש שני הישגים מרכזיים מהביקור: הראשון, חכ מיקי חיימוביץ‘, הסכימה לבצע סקר בריאות מעמיק. השני, אילנה שפרן, מנהלת אגף תחבורה במנהל התכנון ויור וועדת העורכים, שהצטרפה לסיור אף היא לבקשתה של הוועדה, הסכימה לדון בסוגיית שדה תעופה בחיפה אם יוצגו בפניה ממצאים רלוונטיים חדשים וכאלו אכן קיימים“, נמסר מהמועצה.

צילום: ענת חרמוני צילום- ענת חרמוני (4) webצילום- ענת חרמוני (2) webצילום- ענת חרמוני (3) web

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter