באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יונתן ממן ומאיה מזרחי העפילו לשלב המחוזי בחידון “ירושלים שלי”

יונתן ממן ומאיה מזרחי העפילו לשלב המחוזי בחידון  “ירושלים שלי”

התלמיד יונתן ממן מכיתה ה-1 מבית החינוך “דליות”, והתלמידה מאיה מזרחי מכיתה ה-1 מ”אורנים” העפילו לשלב המחוזי וייצגו בו את יקנעם ואת בית ספרם

חידון “ירושלים שלי” הוא חידון המתקיים בכל בתי הספר היסודיים אשר בוחרים להשתתף בו ומיועד לתלמידי כיתות ה’. החידון הינו אמצעי חינוכי וערכי להיכרות עם סיפורה של ירושלים וכלי להנחלת מורשת העיר ואהבתה לדור הצעיר. החידון מתקיים בחסות משרד החינוך ועיריית ירושלים. בחידון 3 שלבים. השלב הראשון הוא שלב בית ספרי והוא כולל מבחן אינטרנטי. לשלב המחוזי יעלו 15 התלמידים אשר צברו את מרב הנקודות במבחן הבית-ספרי בכל מחוז. בית ספר יוכל לשלוח לשלב המחוזי נציג אחד לכל היותר, בתנאי שנציג זה צבר בשלב הבית ספרי מספר נקודות המציב אותו בין 15 המתמודדים שצברו את מס’ הנקודות הגבוה ביותר במחוז.

בשלב השני יערכו מבחנים לצוותים מכל בתי הספר והמתמודדים יפתרו משימות כתובות ומעשיות בשטח.

השלב השלישי הוא שלב הגמר ובו יתקיים חידון פומבי שאליו יגיעו נבחרות בתי הספר הטובות ביותר.

ראש העיר מר סימון אלפסי:

” אני מברך את שני התלמידים על ההישג שמהווה הוכחה נוספת לאיכותה של מערכת החינוך ביקנעם. התלמידים התמודדו מול תלמידים רבים אחרים והשיגו תוצאות מצוינות ואני מאמין שיצליחו גם בשלב הבא ויעלו לגמר.”

מנהלת בית החינוך “אורנים” יפה אוקנין:

“מאיה היא תלמידה אחראית ורצינית מאוד והיא יודעת לקחת משימות ולבצע אותן באופן המיטבי ביותר. בית החינוך “אורנים” הוא בית חינוך שמתגבר לימודי יהדות והשתתפות בחידון היא שלב נוסף בחיבור תלמידי בית הספר למורשת היהודית ולמדינת ישראל. אני שמחה בשביל מאיה על ההזדמנות ללמוד ולהרחיב ידיעות על עיר הנצח שלנו ירושלים.”

מנהלת בית החינוך “דליות” עפרה הירש:

“יונתן ממן הוא תלמיד אחראי ושקדן אשר מגלה רצינות ואחריות והוא חדור מוטיבציה ללמידה. חידון “ירושלים שלי” זימן עבור כל ילדי שכבה ה אמצעי חינוכי וערכי להכרות עם סיפוריה של ירושלים וכלי להנחלת המורשת לעיר שחוברה לה יחדיו. בית החינוך גאה ביונתן ובמאיה מאורנים על ייצוג היישוב בחידון המחוזי.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter