באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

אלצהיימר : אושר הטיפול של “נוירוניקס” באירופה

אלצהיימר : אושר  הטיפול של “נוירוניקס” באירופה

חברת “נוירוניקס” מפארק התעשייה יקנעם, שפיתחה טכנולוגיה רפואית לטיפול במחלת האלצהיימר, קיבלה בתחילת השבוע אישור CE0485 מחברת “מדרסט” הגרמנית, שמאפשר לה לבצע טיפולים ומכירות באירופה והוא מהווה למעשה אישור מקביל לאישור שקיבלה החברה ממשרד הבריאות בישראל.

חברת “נוירוניקס”, פתחה לאחרונה את המרפאה הראשונה באזור הצפון, בביה”ח “אלישע” בחיפה, לטיפול בחולי אלצהיימר והחלה בניסוי רפואי באוניברסיטת מנצ’סטר בבריטניה

חברת  Neuronix (נוירוניקס) הפועלת מאזור התעשייה יקנעם , שהטיפול הרפואי שהיא מספקת למחלת האלצהיימר באמצעות מכשיר Neuro AD כבר אושר ע”י משרד הבריאות הישראלי והחל תהליך של אישורים גם בארה”ב, קיבלה השבוע אישור מטעם חברת “מדרסט” הגרמנית לביצוע טיפולים ברחבי אירופה וכעת, גם אלה הסובלים שם ממחלת האלצהיימר יוכלו ליהנות מהפתרון פורץ הדרך שמספקת החברה. את האישור, קיבלה החברה לאחר בדיקות מקיפות של תוצאות הניסויים ושל מכשיר ה- Neuro AD שאף כללו את הגעתם לישראל לצורך מעקב אחר עבודת המכשיר של צוות מומחים מחברת “מדרסט” לישראל.  הטיפול המיוחד כבר זמין לחולים הישראלים בבית החולים ‘אלישע’ בחיפה.

החברה שהוקמה לפני שלוש וחצי שנים במטרה למצוא תרופה למחלת האלצהיימר, פיתחה טכנולוגיה טיפולית חדשנית, המבוססת על שילוב בין גרייה (סטימולציה אלקטרו מגנטית) לבין תרגולים קוגניטיביים. הטיפול בטכנולוגיה מעכב את התפתחות מחלת האלצהיימר ובנוסף, מאפשר המכשיר חזרה של החולה למצבו מספר שנים קודם ובכך משפר משמעותית את איכות חייו.

חברת “נוירוניקס” זיהתה שישה אזורים עיקריים במוח האדם, לכל אחד מהם תפקיד משמעותי בתפקוד הקוגניטיבי של המוח. בטיפול המתבצע במכשיר הלא פולשני, מטפלים בכל יום במוח באמצעות שילוב מתוזמן ומדוייק של פולסים אלקטרו-מגנטיים ותרגול מטלות קוגניטיביות. הגירוי והתרגול פותחו כך שיפעלו במקביל על אותם אזורים במוח.  משך הטיפול שישה שבועות, כאשר הוא ניתן במשך חמישה ימים בשבוע, בכל פעם לאורך שעה. הטיפול זמין בשפות עברית, אנגלית, רוסית, ספרדית, צרפתית, גרמנית ואיטלקית וכל מטופל במכשיר עובר טיפול בשפת האם שלו. המערכת מנטרת את ביצועי המטופל ומשנה את דרגות הסטימולציה בהתאמה ליכולותיו.

מנכ”ל חברת נוירוניקס, איל בר-אור, אמר השבוע, “בניסויים קליניים שנערכו בישראל, בביה”ח אסף הרופא ובעולם, באוניברסיטת הרווארד בארה”ב הוכח כי הטיפול במכשיר בולם את התקדמות מחלת האלצהיימר ואף מחזיר את החולה מספר שנים אחורה מבחינת המחלה, משפר את התקשורת שלו עם הסביבה ומחזיר לו את העצמאות שאיבד כשחלה. המטופלים במכשיר מגיעים לישראל מכל רחבי העולם בכדי לעבור את הטיפול היחיד מסוגו ובכל פעם מחדש אנו נדהמים מהתוצאות ומהשינוי שהוא יוצר בחייהם של המטופלים”.

יואב עציון

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter