באנר עליון
באנר עליון

טיול משפחתי בירושלים

טיול משפחתי בירושלים

ירושלים היא עיר שמתאימה לטיול עם הילדים כי יש בה סוגים שונים של אטרקציות לכל הגילאים. התפקיד של ההורים הוא למצוא בילוי שעולה בקנה אחד עם  תחומי העניין של הילד, ובדיוק בשביל זה הכנו כמה הצעות מעניינות

ירושלים היא לא רק עיר הבירה של ישראל, אלא גם אחת הערים המתוירות ביותר בעולם. הסיבה לכך קשורה לעבר ההיסטורי של ירושלים ולמגוון הרחב של האטרקציות ששרדו בה עד היום. מעבר לכך, ירושלים מתאימה מאוד לטיול משפחתי עם הילדים. תמיד ניתן למצוא אטרקציות לילדים בירושלים וההורים רק צריכים להיות ערניים לאפשרויות השונות.

אם מדובר על טיול ראשון בירושלים, כדאי להתחיל עם העיר העתיקה. אפשר לתאם סיור מודרך או להגיע באופן עצמאי להליכה בסמטאות, בין בתי הכנסת וכמובן בשוק. האזור העירוני העתיק של ירושלים נמצא גם בקרבת הכותל המערבי ומרחוק אפשר לראות את הר הבית. טיול בירושלים עם ביקור בעיר העתיקה יעניק לילדים הצצה למגדל דוד וניתן להמשיך להר הזיתים או לויה דולורוזה.

בין המוזיאון לגן החיות – כל מה שמחכה לילדים שלכם בירושלים

ירושלים היא עיר שהפכה בשנים האחרונות לערש התרבות המקומית. הדוגמא הכי טובה לכך היא מוזיאון ישראל, שמציג כמעט בכל רגע נתון תערוכה ייעודית לילדים. גם התערוכות הקבועות של מוזיאון ישראל עולות בקנה אחד עם תחומי העניין של הילדים ויש פעילויות מיוחדות לפעוטות בתקופת החגים והחופשים.

הורים שמעדיפים לנצל את הביקור בירושלים כדי להסביר לילדים על העבר הקרוב של היהודים, יכולים להגיע איתם למוזיאון יד ושם. לאחר הביקור במוזיאון ניתן להקל על האווירה עם טיול בגן החיות התנכ”י. ילדים בכל הגילאים אוהבים לראות חיות וגם ההורים עצמם יכולים לקחת חלק בחוויה.

מה עושים בערב?

טיול משפחתי של יום אחד יכול להתחיל עם העיר העתיקה, להמשיך למוזיאון ולהסתיים עם ארוחת ערב קלילה באחת המסעדות של ירושלים. שומרי מסורת וקהל דתי תמיד יכולים למצוא מסעדה כשרה שתגיש להם מאכלים אותנטיים על טהרת שוק מחנה יהודה, וגם קהל חילוני ימצא תפריט לטעמו. אם תבחרו להישאר בירושלים לילה נוסף, תוכלו לצפות בחיזיון הלילי של מגדל דוד. החיזיון יחזיר אתכם במנהרת הזמן 4,000 שנה לאחור עם חוויה רב חושית.

יש בירושלים גם הרבה הצגות, הופעות ופסטיבלים וניתן לעקוב אחר העדכונים באתר האינטרנט של העירייה. ירושלים היא כבר מזמן לא עיר שהולכת לישון מוקדם וגם הבארים והמועדונים בעיר יכולים להפתיע אתכם. זו כמובן לא אטרקציה שמתאימה לילדים, אבל גם להורים מגיע מדי פעם להתפרק ולשנות אווירה. מהבחינה הזו ירושלים היא ללא ספק המקום הנכון לבלות בו חופשה משפחתית.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter