באנר עליון
באנר עליון

טיול לשבת: נחל סער

טיול לשבת: נחל סער

לעיתים אנשים חוששים מהרעיון של טיולים בארץ בתקופת הסתיו או בתקופת חורף. כמובן לא היינו ממליצים על טיול משפחתי ביום של מבול סוחף, אך התקופות החורפיות יותר יודעות לספק לנו ימים יפים ונעימים לטיול, כאשר מזג האוויר לא חם מידי והזרימה בנחלים חזקה ומרשימה.

הפעם בחרנו  מבין טיולים בצפון, בטיול יפהפה בנחל סער. נחל סער נושק לשמורת יער אודם ויער מסעדה, הכולל גם מסלול הליכה מהנה, מפלים מרשימים וברכות שבהן ניתן גם לרחוץ להנאתכם.

בואו גם אתם לנצל סופ”ש חורפי לטיול משפחתי בצפון הירוק ושוקק החיים – רק לא לשכוח לקחת מצלמה!

נחל סער
נחל סער

מתי כדאי?

אתר הבניאס והמסלול היוצא מהמעיינות דרך הנחל ועד למפל שליד קיבוץ שניר מוכר היום לרוב המטיילים ומשולט היטב. על כן נבחר לנו דווקא טיול קצת אחר במסלול סמוך ומוכר פחות למטייל המצוי. יש להדגיש שמסלול זה יפה כל זמן שזורמים מים בנחל סער, כלומר בחודשי החורף והאביב. החל מחודש מאי בערך ועד לחורף הגשום הנחל יבש ואז בהחלט כדאי לרדת אל החורשות, הבריכות והמפלים של נחל חרמון הסמוך, המוכר יותר בשם – הבניאס.

אל תקחו את התקופה שצוינה כחוק בל יעבור, במידה שהעונה הגשומה חורגת מגבולות הזמן המקובלים לעונת הסתיו והחורף(מה שקורה באופן די תדיר במדינתנו), ניתן כמובן לצאת לטיול בכל חודש שתרצו בהנחה שזו עדיין התקופה הגשומה.

יוצאים לדרך…

בטיול חורפי או אביבי נחנה את הרכב בכביש העולה מבניאס לכיוון מסעדה בסמוך לפיצול הדרכים הסמוך לכפר עין קיניה. במזג האוויר  הנעים, נעלה מאותו פיצול דרכים עם הכביש, כאשר משמאלנו זורם לו נחל סער ומימיננו מתנשא יער מסעדה העשיר במיני צמחים צפון ארצישראליים, פרחים וציפורים.

לאחר שהכביש כבר כמעט ונוגע באפיק הנחל, ניתן לרדת אל תוך האפיק ובתוך מספר דקות תמצאו את עצמכם מדלגים בין סלעי גיר בוהקים שהתגלגלו להם משולי הר החרמון  וסלעי בזלת שחורים מרמת הגולן. חשוב לנוע בצורה זהירה, עם כיוון הזרם, בין הסלעים עד אשר מגיעים אל ראשו של מפל עוצר נשימה שמימיו נופלים בקול התנפצות חזק ומתיזים ענני רסיסים הזוהרים בשלל צבעי הקשת.

מכאן ואילך לא ניתן עוד לנוע בנחל, על כן עולים אל המדרון הסמוך והולכים עד אשר מגיעים לשביל היורד בפיתולים חדים ותלולים אל תוך חורשה עבותה. עד מהרה נשוב ונגיע אל אפיק הנחל שנטשנו לא מזמן, הנמצא אחרי המפל  ושם ישנן כמה בריכות יפות ונעימות לרחצה.

עייפים אך מרוצים…

עם דרך העפר הסלולה נמשיך עד שנצא מן האפיק סמוך לצומת, שם רכבינו חונה. נשלח עוד מבט אחד אל הסביבה – עמק החולה מלמטה, הר החרמון המרשים המתנשא מעלינו, יער מסעדה הירוק ועוד מפלים לאורך האפיק של נחל סער המסתיימים במפל הענק – מפל סער, בצומת שבו נפגשים הכביש שלנו עם הכביש המגיע מנווה אטי”ב.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter