באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

טור דעה: טיול מטבעון לחברון- בועז דרומי

טור דעה: טיול מטבעון לחברון- בועז דרומי

בועז דרומי שארבעת בנותיו למדו באורט גרינברג מציב מראה לא מחמיאה בפני בית הספר ומערכת החינוך בקרית טבעון: ” כולי תקווה שספיר סבח לא תרד למחתרת מוכה ופגועה”

לראש המועצה המקומית קריית טבעון ואזרחי העיירה. אני עובד בטבעון, אוהב אותה, ארבע בנותי גדלו והתחנכו בה, מבית ספר “נרקיסים” עד י”ב אורט גרינברג, אבל יש גבול להונאה העצמית.  קרית טבעון הרשמית לא אוהבת ולא סובלת דעה פוליטית שהניחה רגל מעבר לגדרותיה המסומנות היטב, מעבר לגדרות השמאל.  יש ימניים-לאומיים בטבעון, בבתיהם, בחדרי המורים, במסדרונות המתנ”ס והמועצה, הם מוכרים לכולנו, אזרחים טובים. רק דבר אחד נמנע מהם, לומר את דעתם ברבים, לכתוב אותה ולפרסם, מישהו הרי ישים לזה סוף !

בועז דרומי
אורט גרינברג.

ספיר סבח שאינני מכיר אותה, עוברת עתה שיעור מאלף בטוטאליות של ראש חץ נורה ופוגע, כולי תקווה שהיא לא תרד למחתרת מוכה ופגועה, שהרי אותה כותרת של פלורליזם של דעות, לא חלה על דעות כמו שלה. לא רק לעבר ספיר הצעירה נורו חיצים, גם לעבר הנהלת אורט נורו חיצי אזהרה משוחים ברעל.  אין ספק, אפשר להציב בפני טבעון ומערכת החינוך שלה נושאים לגיטימיים לחלוטין שהיא תסרב להם, הם לא יעברו את סיפָּה! אלו לא נושאים שרק נלחשים במחתרות, הם נושאים ש”הפלורליזם” כאן הופך למולם למקארתיזם.   במאבק לכאורה למען המורֶה, שזוּר ללא ספק, רצונו של השמאל המקומי לשמור על הבכורה בטבעון, ואני מצדיע לו, הוא אוחז בבכורתו בציפורניים.  אם היתה לי בת היום בביה”ס אורט גרינברג טבעון, לא הייתי מאפשר לה להיכנס לכיתה כשלפניה עומד מורה מצויין, שאת אורכות חינוכו, אפשר להבין לעיתים, כהסתה נגד ארצו ועמו.

פרשת אדם ורטה הסתיימה כמצופה, לא היה ספק בכך. רוחות השמאל הקיצוני שאיימו לנפץ את חלונות מנהל רשת אורט ומילים גבוהות בגרונן, סיימו את הפרשה כפי שסיימו, אינני מקנא בו. אבל עליו לבדוק מהו פלורליזם בעיני השמאל הזה. עליו לשלוח לאורט גרינברג טבעון 5 אוטובוסים שייקחו את שכבת י”א לטיול מורשת יהודית במערת המכפלה ואתרי חברון הקדומים. הם הרי כבר למדו על מערת המכפלה וחברון, האבות והאימהות ומה יותר פלורליסטי להרחיב את יריעת התלמידים ולהביאם למקום שיחושו ויתמודדו ללא מחיצות. טיולים יצאו לחברון בשלום, ושבו בשלום, זה לא יהיה הטיול הראשון, ואני תקווה שלא האחרון. הטיול הספציפי הזה כמובן יזכה לאוטובוסים ממוגנים, ליווי צבאי מתוגבר, טייסת קרב מבסיס רמת דוד הסמוך תחפה מלמעלה, אין יותר בטוח מכך. אבל כאן תמצא חומת הצביעות הבלתי עבירה.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter