באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

טור דעה: טוב שלא הבאנו אומנים

טור דעה: טוב שלא הבאנו אומנים

טוב עשתה המועצה בטבעון שלא הביאה אומן לחצי שעה ביום העצמאות , כדי שהוא “יעשה קופה” ואנחנו נשלם כל השנה. חבר המועצה אייל פרדיס מצדיק את החלטת המועצה שלא להשקיע כספים בחגיגות.

אין מאושר וגאה ממני בערב יום העצמאות . קרית טבעון הצליחה לסגל לעצמה ערב ייחודי בעל אופי קהילתי משפחתי , צנוע מלכד ומרגש . מצעד המחולות שכולנו כל כך גאים לקראתו ובו משתתפים גם ילדינו , דרך תהלוכת המכוניות העתיקות , ההצדעה למגוון הפעילויות שלנו , לחוגים , לתנועות הנוער . אחר כך המפגש החברתי באיצטדיון בו אנו פוגשים את כולם ומחליפים חוויות , בעידן האינטרנט והפייסבוק לפגוש אנשים נושמים וצוחקים זו גם חוויה.

חגיגות יום העצמאות
אייל פרדיס, להסתכל על הזיקוקים.

האומנים הכי גדולים בישראל הם תלמידי הלהקות המצוינות שלנו , התזמורות , איזה מופע , איזו גאווה. למה שנשקיע כסף באומן שישיר ארבעה שירים וילך , כשאת הכסף הזה אנו משקיעים בשנה שלמה של הכנות , חזרות , לימוד , פיתוח מצוינות ועידוד האומנות המקומית ?

הדרך הכי קלה לראש מועצה הרוצה להיבחר שוב , היא לנהוג בכספי הציבור בפזיזות , לפזר לחם ושעשועים כאילו אין מחר , להביא את ריטה וליאור נרקיס ( הקשר ביניהם ובין טבעון מקרי ) ולכבוש את לב ההמונים המשלמים את ההופעה מבלי להרגיש מכספי הארנונה שלהם . דודי אריאלי נהג באחריות , כשלא התפתה למצוא חן , אלא להביא לנו את האיכותיים ביותר – ילדינו , בהם כדאי להשקיע , בליאור נרקיס שישקיעו פראיירים אחרים .

בטבעון יש להקה קטנה אבל רעשנית של מקוננים/ות , הם רק מחכים שיקרה משהוא כדי להסביר שהוא לא בסדר . אם היו מביאים אומן ב – 100,000 ₪ הם היו מפגינים נגד הבזבוז , אם בחרו להשקיע בכוחות מקומיים הם אומרים , “אפילו לא אומן אחד ? אתם מבריחים את הצעירים” . זה לא משנה מה היה קורה כאן ביום העצמאות התחביב של האנשים האלה זה לא להסתכל על הזיקוקים אלא על הלכלוכים בדשא.

מועצה מקומית אינה משרד לחלוקת כרטיסי הופעות חינם , בטח שהחינם הזה הוא על חשבון כולם , אם יש איזה נער שמאוד חשוב לו לראות את משה פרץ ב – 200,000 ₪ ( מחיר מחירון רשמי עצמאות 2014 – פורסם בערוץ 2 ) או את שלומי שבת  ב – 160,000 ₪ ( מחיר מחירון רשמי – פורסם בערוץ 2 ) שייסע 20 דקות לחיפה , כי רק עיר בסדר גודל כזה יכולה לארח אומנים כאלה.

את הצעירים לא “נשאיר” בטבעון אם לא נביא להם את “הדג נחש” ב – 99,000 ₪ לשעה וחצי ( מחיר מחירון ) כדי להשאיר את הצעירים של היום בטבעון צריך להשקיע 300,000 ₪ באומנים על חשבון הציבור , ואחר כך כל הצעירים מכל העמק יחגגו וילכלכו אצלנו . עדיף “לאבד” את הצעירים לשעתיים ביום העצמאות ושייהנו איך שמתאים להם.

הכותב הוא חבר מועצה מטעם מפלגת העבודה בראשות דוד אריאלי.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter