באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

טבעון: נערכו הבחירות ל”מועצת תלמידים” בבי”ס היסודיים

טבעון: נערכו הבחירות ל”מועצת תלמידים” בבי”ס היסודיים

בבית הספר “נרקיסים” וב”רימונים” בחרו התלמידים מנהיגים צעירים שיהיו שותפים לעשיה חברתית ולימודית בבית הספר

לאחרונה נערכו בבית ספר “נרקיסים” ו”רימונים” בחירות ל”מועצת התלמידים” בבית הספר.  הבחירות הינן חלק מתהליך הלמידה והן מתקיימות בחודש חשוון, חודש בו הערך המרכזי הנלמד הוא “מעורבות חברתית”. כידוע, בבתי ספר היסודיים בקריה, לאורך כל השנה נלמדים ערכים חברתיים בצורה מעמיקה, כאשר בכל חודש מתמקדים בערך אחד.

בחירות בביס נרקיסים

חודש חשוון  מוקדש כולו לנושא מנהיגות ודמוקרטיה, כשבסופו כאמור, מתקיימות הבחירות למועצות התלמידים.  ב”נרקיסים”, כל אחת מכיתות  ג’-ו’, בחרה לעסוק בפעילותו ובחזונו של מנהיג  כגון משה רבנו, דוד בן- גוריון, מנחם בגין ואחרים. התלמידים למדו על כל אחד מהמנהיגים ועל החותם שהטביעו בפועלם. בכל כיתה התקיימה למידה ובחינה מעמיקה של מיהו מנהיג ומהן תכונותיו ובסיום הפעילות התלמידים הציגו במסדר הבוקר את התוצר הכיתתי המשותף על המנהיג עליו למדו.

בתום התהליך התלמידים חזרו לכיתות ושם התקיימו בחירות דמוקרטיות למועצת התלמידים. הנציגים שנבחרו יהיו “מועצת מנהיגות צעירה” של בית ספר “נרקיסים” ויהיו שותפים לעשיות חברתיות ולימודיות בבית הספר.

ב”רימונים” למדו תלמידי כיתות ד, ה, ו  על בן גוריון, על תכונותיו כמנהיג ועל התכונות החשובות למנהיגים במדינה. בשלב ראשון התלמידים המועמדים הכינו מצע בחירות אישי, כזה שלא היו מבייש גם מועמדים בכירים בפוליטיקה הישראלית. בשלב השני, הציגו ארבעה זוגות מנבחרי כתות ו’ את מועמדותם לתפקיד יושבי הראש של מועצת התלמידים. התלמידים ניהלו “שיח בחירות” מול חבריהם,  נשאלו על מצעי הבחירות שהציגו, ענו על שאלות ובסוף נערכו הבחירות. על טוהר הבחירות שמרה ועדת קלפי, שכללה נציגים מהכיתות השונות. אין ספק, שהתלמידים עברו תהליך מלמד ומעצים,  ופניהם לעבר עשייה חברתית משמעותית גם בשנה זו.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול