באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

טבעון נגלית לעין

טבעון נגלית לעין

מגלים את קרית טבעון: הושק מיזם ‘ישראל נגלית לעין’ בקרית טבעון. עיקרו של המיזם הוא תיעוד באמצעות סריקת אלבומי המשפחה ומסמכים של תושבי הקריה. אמנון אשל: “זהו פרויקט מרתק בעל ערך לפרט, לקהילה, לחברה ולאומה”

טקס פתיחה חגיגי נערך ביום ראשון להשקת פרויקט ‘ישראל נגלת לעין’- מיזם קהילתי תיעודי של אלבומי משפחות  מקרית טבעון, במרכז ההנצחה. האירוע התקיים במעמד סגן ראש המועצה אמנון אשל ובהשתתפות סילבי ברנרד מיד בן-צבי, מנהלת מרכז ההנצחה אופיר איתן-מאיר ומנהלת הארכיון שפרה לשם.

ישראל נגלית לעין.
טקס ההקשה של טבעון נגלית לעין. צילום: דוברות מועצת קרית טבעון.

הסבר מפורט על המיזם הוצג על ידי סילבי ברנרד מיד בן צבי ויעקב גרוס, חוקר תולדות הסרט העברי, הרצה והציג סרטים ישנים אשר תעדו אירועים שונים כגון הקמת קרית עמל, נטיעת היערות סביב ועוד. חשוב לציין כי הרצאתו של גרוס הינה הראשונה בסדרת הרצאות שיועברו על ידי מרצי יד בן-צבי, להכשרת צוות המתנדבים בפרויקט. הסדרה תהיה פתוחה גם לקהל הרחב ותכלול הרצאות בנושאי היסטוריה יישובית, טכניקות תיעוד, תיעוד בקהילה ועוד. בין המרצים: ד”ר נירית שלו כליפא, גיא רז, ד”ר שי לביא ועוד.
ישראל נגלת לעין הינו פרויקט ייחודי  ארצי. כניסתה של קרית טבעון לפרויקט הינה יוזמה של ראש המועצה דוד אריאלי ומרכז ההנצחה, אשר הכירו בחשיבות המיזם ותרומתו לקהילה וחתמו הסכם התקשרות עם יד בן צבי המוביל את המיזם הארצי, בהנהגת האוצרת, ד”ר נורית שלו-כליפא. עיקרו של המיזם הוא תיעוד באמצעות סריקת אלבומי המשפחה ומסמכים של תושבי הקריה, אשר יבוצעו על ידי הארכיון היישובי שבמרכז ההנצחה, בשיתוף נציגים מהמתנ”ס, שלהב”ת ועוד.

מנהלת הארכיון, שפרה לשם: “אנו מצפים שהמיזם יגרה את הרצון של התושבים לספק אלבומי משפחה עם צילומים פרטיים מהחיים בקרית טבעון ואף מחוץ ליישוב. אנו מאמינים כי שם נמצא  את סיפור תולדות עם ישראל. “

סגן ראש המועצה, אמנון אשל: “זהו פרויקט מרתק בעל ערך לפרט, לקהילה, לחברה ולאומה על כן, זו גאווה להיות שייך לקהילה שמבקשת לתעד, לחקור, לבדוק את עברה על מנת לייצר עתיד טוב יותר. מיזם זה הוא דוגמה לפרויקט שמנסה לשמר את החומרים הרבים מעברינו על מנת שנוכל לדעת מעין באנו ולאן אנו הולכים. תודה לכל העוסקים בפרויקט המרשים הזה שהוא חשוב לכולנו ובראשם תודה מרכז ההנצחה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter