באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

חתן פרס העמק לשנת תשע”ג – אילן טל מכפר יהושע

חתן פרס העמק לשנת תשע”ג – אילן טל מכפר יהושע
לימד את הנוער לאהוב את הארץ
אילן טל עם ראש המועצה אייל בצר. צילום: ישראל פרץ

פרס העמק ניתן זו השנה השלושים ושבע, על שמו של גדעון צימבל בן תל עדשים, איש העמק וסגן יו”ר המועצה האזורית, אשר נפל במלחמת יום הכיפורים בעודו לוחם כסגן מפקד חטיבת הטנקים שבלמה את גלישת הסורים אל הכנרת.

ועדת פרס העמק החליטה להעניק את הפרס לטל על פעילותו הברוכה, על התנדבותו רבת השנים בהבאת נופי הארץ ותולדותיה לאלפי תושבי העמק. בצעירותו לימד וחינך אילן בני נוער לאהוב את הנופים ואת צמחיית הארץ ומזה שנים רבות מטפח אילן במסירות רבה ובעזרת בני נוער מתנדבים גן בוטני נדיר העוסק בעיקר בשימור זנים של צמחים ופרחים, הנעלמים מנופי הארץ וזאת על-ידי ליקוט זרעים מכל האזורים, הנבטתם וגידולם בגן.  אהבה זו הביאה אותו כבר לפני שנים להדביק גם אנשים נוספים לצאת ולפגוש חבלי ארץ חדשים. מזה עשרות שנים מרכז אילן את “החוג לידיעת הארץ” של המועצה. חברי החוג צעירים ומבוגרים התחלפו על פני השנים, אבל נופי הארץ רבים הם ומגוונים ותמיד נמצאת הפינה המרתקת לבקר בה, אם זה חבל ארץ חדש, אם זה עולם חי בלתי מוכר ואם זה נוף אנושי שההיכרות איתו הופכת לחוויה.

הפרס הניתן השנה על התנדבות, על אהבת הארץ, הטיולים, הסיורים, הסקרנות למקומות חדשים תואם את דמותו של גדעון צימבל אשר היה איש הנוף של ארץ ישראל, של היכרות וידיעת המקומות היפים הקרובים והרחוקים. כאיש המועצה האזורית, יזם והקים מפעלים רבים שהיו למען אנשי העמק צעירים כוותיקים”.

טקס הענקת פרס העמק התקיים השנה בשילוב ערב ההוקרה למתנדבי העמק. מדברי ראש המועצה אייל בצר בטקס: “אילן טל מתנדב פעיל וצנוע באורח חייו, שעוסק בחינוך ובתרומה לקהילה בעמק. פעילותו של טל מבטאת את אהבת האדם והאדמה, הוא מייצג את העמק ונוגע בכולנו. בשלושים וארבע השנים האחרונות הוא ריכז את “החוג האזורי לידיעת הארץ” וחשף את מיטב נופי הארץ, טעמיה וסודותיה, בפני רבים מתושבי העמק – אליהם הצטרפו חברים מהסביבה. הערב כולנו אומרים תודה אישית מעומק הלב וכה לחי לאילן טל, זוכה פרס העמק לשנת תשע”ג”.

אילן טל, חתן הפרס “אני מתרגש מאוד מהזכייה ומבקש להודות בראש ובראשונה ליוזמים, מטיילי החוג, שהגישו את ההמלצה לפרס. הצלחת החוג האזורי משותפת לגופים ואנשים רבים במועצה וביחד אנו משיגים את התוצאה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter