באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

חשיבות מנוף לנכים ואיך בוחרים את המתאים ביותר?

חשיבות מנוף לנכים ואיך בוחרים את המתאים ביותר?

מנוף לנכים מיועד לאפשר הרמה בטיחותית של אנשים בעלי מגבלה תפקודית. הוא מצויד במפרט טכני מתקדם וחשוב גם עבור המטפלים. במאמר הבא נסביר כיצד בוחרים את המנוף ואיך מבצעים השוואה בין הדגמים הרלוונטיים.

חשיבות מנוף לנכים ואיך בוחרים את המתאים ביותר

מנוף הרמה סיעודי מיועד עבור אנשים עם מגבלה תפקודית. בעזרת המנוף ניתן לאפשר ביצוע מעברים בין מיטה לכיסא גלגלים, או בין כיסא לחדרי שירותים, מקלחות, מלתחות, טיפולים רפואיים וכדומה.

מנופי הרמה מיוחדים מהווים כיום חלק בלתי נפרד ממחלקות סיעודיות בבתי חולים ובתי אבות. כמו כן, מאפייני המנוף כוללים שימוש בערסלים מיוחדים וחזקים. הערסלים מאפשרים שמירה על תנוחות שונות כשהאדם נשאר לשבת או לשכב.

מה מיוחד במנוף לנכים?

בניגוד לפתרונות הרמה ושינוע אחרים, מנוף לנכים חייב להיות בטיחותי לשימוש. עליו להיות בעל תקן ולעמוד בסטנדרטים מחמירים של בקרת איכות. מנופים כאלה גם צריכים להיות נוחים לניוד ואחסון, לחסוך מקום ולהיות זמינים ונגישים. כתוצאה מכך, לכל מנוף ערסלי העברה שמותאמים למידות הגוף של המטופל.

החשיבות של מנוף הרמה סיעודי רלוונטית הן עבור אנשים שסובלים ממגבלה תפקודית, והן עבור אלו שמטפלים בהם. המנוף הוא לעיתים קרובות הדרך היחידה לבצע מעברים בין מקומות ומיטות על ידי אדם אחד בלבד. המטפל נדרש להשתמש במנוף גם בביתם של בעלי המוגבלויות וגם במוסדות דיור מוגן.

מנוף הרמה לנכים מגיע בדרך כלל עם סוללה נטענת ונורית חיווי למצב טעינה. הוא נמכר עם אחריות של כמה שנים לפחות והמשקל הכללי שלו לא אמור לעלות על כמה עשרות ק”ג. אלו מאפיינים יחסית מיוחדים של המנוף, כי הם מוכיחים את חשיבותו עבור אנשים בעלי מוגבלויות.

כך תבחרו מנוף בטיחותי

כדי לבחור מנוף בטיחותי תצטרכו להתאים אותו לדרישות של המשתמש. מנוף חזק, בטיחותי וידידותי למשתמש יכול לשרת את צרכיהם של בעלי מוגבלויות למשך מספר שנים ברצף. המנוף חייב להתאים למטרות העמדה והקמה והוא אמור לאפשר לאנשים שמסוגלים לעמוד גם לשאת את משקל גופם על הרגליים. דגמים אחרים של מנוף משמשים להעברה לשירותים, בין כיסאות או לתרגול הליכה בטוחה.

מלבד התאמה לדרישות המשתמש, המנוף צריך להיות מאובזר במפרט טכני עשיר ומתקדם. המפרט מפורסם על ידי היצרן וניתן להתייעץ עם מדריך מקצועי בכל מקרה של דילמה או התלבטות. אפשר גם לערב את הרופא שאחראי על טיפול באדם שזקוק למנוף, או לקבל המלצות מלקוחות קודמים

המפרט הטכני מתייחס ליכולת ההרמה של המנוף בק”ג, לגובה הרמה מקסימאלי בס”מ ולגובה גלגלים קדמיים ואחוריים. הוא כולל  פרטים על מנגנון פתיחת הרגליים ועל המרווח הפנימי בין רגלי המנוף במצב פתוח וסגור. בנוסף, חשוב להתייחס למפרט כי יש בו נתונים על סוג ידיות האחיזה ועל אפשרויות התמרון שהן מציעות.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter