באנר עליון
באנר עליון

חשד לשחיתות בעיריית צפת

חשד לשחיתות בעיריית צפת

משטרת ישראל עצרה ארבעה בכירים בעיריית צפת, ביניהם ראש העיר, אילן שוחט בחשד לעבירות שחיתות המתפרסות על פני מספר שנים. שוחט מכחיש את כל ההאשמות נגדו אך במשטרה טוענים כי היקף השוחד הוא עשרות עד מאות אלפי ₪.

פרשה 1431- חשיפת חשד לשוחד ומרמה בהקשר לפרויקטים בתחום הנדל״ן  ונושאים אחרים הקשורים במיזמים ופעילות במעורבות עירית צפת. היחידה הארצית של משטרת ישראל ויחידת יהלום ברשות המסים, עיכבו לחקירה ארבעה בכירים בעיריית צפת, ביניהם ראש העיר, אילן שוחט, בגין חשד לביצוע עבירות שחיתות, שוחד, מרמה ומס בהקשר לפרויקטים בתחום הנדל״ן ומיזמים נוספים בהם מעורבת עירית צפת.

מעצרו של שוחט הוארך עד יום חמישי (אחרי סגירת הגליון) ולא מין הנמנע כי המשטרה תבקש להאריך את מעצרו בשנית, או להכניסו למעצר בית. זוהי אינה הפעם הראשונה בה מועלות חשדות לשחיתות כנגד שוחט, בעבר נחשף כי נהגו לשעבר של שוחט האשימו בקבלת מעטפות במסגרת תביעה אזרחית שנוהלה בבית הדין לעבודה, אך השופט לא קיבל את גרסתו. העבירות המיוחסות לשוחט הפעם הן גניבה בידי עובד ציבור, לקיחת שוחד, הדחה בחקירה, נתינת שוחד בחירות, הבטחת עבודה לבוחר, השמטת הכנסה במזיד, מרמה והפרת אמונים. במהלך הדיון בבית המשפט התברר כי מדובר בשש פרשות שונות המתפרסות על פני מספר שנים, כשבמשטרה טוענים כי היקף השוחד הוא עשרות עד מאות אלפי שקלים בכסף ושווה כסף. אך שוחט מכחיש את כל החשדות נגדו.

הודות לפעילות חשיפה וממצאי חקירה סמויה משותפת שניהלו יחידה ארצית של משטרת ישראל ורשות המסים, ובליווי פרקליטות מחוז צפון, עלה חשד לכך שגורמים עסקיים, פעלו לקידום ענייניהם בעיריית צפת שלא כדין, בין היתר באמצעות מתן שוחד וטובות הנאה לגורמים בעירייה ולמקורבים להם, תוך שהמעורבים פועלים בניגוד עניינים ומבצעים שורת עבירות מרמה ומס.

במסגרת הפעילות ערכו כוחות משטרה וחוקרי רשות המסים חיפושים בבתי החשודים ובמשרדיהם, וכן במשרדי עיריית צפת ותפסו מסמכים וחומרים לצרכי חקירה.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter