באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

חנוכת המשכן

חנוכת המשכן

עיריית יקנעם תחנוך במהלך החודש הקרוב בית כנסת מפואר והיכל ספורט חדש בשכונת ‘שער הגיא’. עלות שני המוסדות נאמדת בכ- 14 מליון ₪. ראש העיר, סימון אלפסי: “אנו שמחים להמשיך במסורת של בניית וחנוכת מבני ציבור מפוארים טרם אכלוסה המלא של השכונה”.

עיריית יקנעם ממשיכה לחנוך מוסדות ציבור מפוארים, ובמהלך החודש הקרוב ייחנכו בשכונה הירוקה, בית כנסת מפואר, והיכל ספורט חדש. בית הכנסת ייחנך בראש חודש אדר, יום ראשון, 26.2 במעמד שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, רב העיר, הרב מיכאל וקנין שליט”א וראש העיר סימון אלפסי. בית הכנסת נבנה בעלות של כ- 2.5 מליון ₪ כאשר לכל התקציב אחראיים משרד הבינוי והשיכון והעירייה. בבית הכנסת יש מקומות לכ: 80-100 איש, והעירייה דאגה לרהט אותו.

בית הכנסת יקרא “נתיב מאיר” על שמו של מאיר ללום ז”ל. ללום שהיה מנהל בית הספר ‘הדסים’, היה איש ציבור למופת שתרם רבות ליישוב ופעל בהתנדבות. אלמנתו של מאיר, מרגלית, תרמה לבית הכנסת את התיבה. בית הכנסת יהיה מקום פתוח לקהילה, ובנוסף לתפילות יתקיימו במקום שיעורי תורה, לימודי הכנה לבר מצווה, ועוד. לבית הכנסת כבר נבחר ועד זמני שמייצג את אוכלוסיית השכונה, ובראשו יעמוד רב בית הכנסת, הרב מנחם מרטון. לאחרונה חנכה העירייה מתחם עם כ- 40 חניות במקום, ואשר ישרת בין היתר גם את באי בית הכנסת בימי חול. מתחם החניות יהיה סגור בשבת.

במהלך החודש צפויה העירייה לחנוך גם את היכל הספורט החדש וזאת לאחר שהתקבלו כל האישורים להפעלתו. עלות בנייתו של האולם החדש נאמדת בכ- 11 מליון ₪, כאשר המקום כולל שני מגרשים, אולם ממוזג ועוד. בבניית האולם הושם דגש על האקוסטיקה כך שניתן יהיה לקיים באולם מגוון של אירועים. היכל הספורט ישמש בבוקר את תלמידי בתי הספר בשכונה בדגש על תלמיד חטיבת הביניים. בערב ישמש האולם את הספורטאים לפעילות ספורטיבית תחרותית.

ראש העיר, סימון אלפסי: “אנו שמחים להמשיך במסורת של בניית וחנוכת מבני ציבור מפוארים טרם אכלוסה המלא של השכונה, וזאת לטובת תושביה ותושבי העיר כולם. אנחנו מקפידים כל הזמן לבנות עוד ועוד מוסדות ציבור, ולתת מענה לצרכי התושבים. מאיר ללום ז”ל היה איש יקר שתרם רבות ליקנעם באצילות נפש ובאהבה רבה, ואני גאה שאנו מנציחים אותו וקוראים לבית הכנסת בשכונה על שמו. היכל הספורט ייתן מענה לבתי הספר, לתושבי השכונה, ולשאר התושבים שרוצים לעשות ספורט”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter