באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

חיסכון בקופת הגמל להשקעה – למי זה מתאים?

חיסכון בקופת הגמל להשקעה – למי זה מתאים?

קופה של יתרונות

קופת הגמל להשקעה שהושקה בנובמבר 2016, מסתמנת כמוצר אטרקטיבי הנושא עימו יתרונות רבים. בשונה מקופות גמל רגילות, הקופה החדשה מאפשרת למשוך כספים שנצברו בה בכל נקודת זמן ללא תשלום קנס, ועם תשלום מס של 25% על הרווחים כמקובל בשאר אפיקי ההשקעה. משקיעים שישתמשו בקופה זו ככלי לחיסכון לפנסיה, יוכלו למשוך ממנה את הכספים כקצבה החל מגיל 60 וליהנות מפטור מלא ממס הכנסה וממס על הרווחים. כמו כן, המשקיעים בקופה החדשה יוכלו לעבור מאפיק השקעה אחד למשנהו ללא תשלום מס.

קופת הגמל להשקעה – פתוחה בפני כולם

המדינה מאפשרת לכל אדם בכל גיל לפתוח קופת גמל להשקעה. המשקיע אינו מוגבל בסכום הפקדה מינימלי, אלא רק בתקרה מקסימלית העומדת על סך 70,000 ₪ לשנה. ההפקדה יכולה להיעשות בצורה חד פעמית או באופן שוטף, וניתן לבצעה בהמחאה, הוראת קבע או העברה בנקאית.

למי מתאים לחסוך בקופת הגמל להשקעה?

במשרד האוצר ייעדו את קופת הגמל החדשה לכלל הציבור. מדובר באמצעי חיסכון מוצלח הן עבור משקיעים לטווח קצר או בינוני, שיש להם סכום כסף פנוי בחשבון הבנק, והן ל”מרתוניסטים” המעוניינים בחיסכון לטווח ארוך, או בקצבת פנסיה שתעמוד לרשותם לאחר פרישתם לגמלאות.

חוסכים לטווח קצר/בינוני יכולים להפקיד כספים בקופה החדשה וליהנות מהפוטנציאל לצבירת תשואה על השקעתם. זאת כאשר ברקע תמיד שמורה עבורם האפשרות למשוך את כל הכספים שנצברו בקופה או את חלקם מבלי לשלם קנס על פירעון מוקדם.

חוסכים לטווח ארוך/לפרישה יכולים להפקיד בקופה החדשה כספים, לזכות בכל יתרונותיה של קופת הגמל הרגילה, ומגיל 60 ומעלה למשוך את הכסף שנצבר בצורת קצבה הפטורה ממס הכנסה וממס על הרווחים.

חוסכים צעירים – הקופה החדשה יכולה להתאים גם לצעירים שבחבורה, על אף שהם אינם קהל היעד אליו היא מכוונת. מדובר במוצר גמיש שיכול להתאים לצעירים שגרים עם ההורים ויכולים לחסוך. כמו כן, זוגות צעירים שיש להם כסף פנוי לחיסכון יוכלו להשקיע בקופה החדשה לטווח ארוך עבור ילדיהם.

בני -40-30 פלוס שישקיעו בקופה החדשה, יוכלו לחסוך במשך 20 שנה (עד גיל 60) כמעט מיליון וחצי ₪ וליהנות מפטור ממס.

הפלוס הגדול של בני 50 +

אם נבחן לעומק את כלל האפשרויות, ההטבות והיתרונות הגלומים בקופת הגמל להשקעה,

נגלה כי היא מהווה אפיק השקעה אופטימלי לבני 50 ומעלה. סכום ההפקדה סביר, החיסכון גמיש וניתן למשיכה בכל זמן נתון. זוהי הזדמנות פז לאלה שלא הספיקו לחסוך לפנסיה, לעשות זאת בשלב הזה, לצבור סכום נאה במשך עשר שנים ולמשוך אותו ללא תשלום מס.

בגיל כזה יש משמעות רבה לפטור ממס רווחי הון עם משיכת הכסף כקצבה, כשמדובר בשיעור מס העומד כיום על 25% אחד של רווח. כמו כן, זוהי הזדמנות לסבים וסבתות צעירים לסייע לילדיהם על ידי חיסכון לנכדים.

חיסכון לילדים

קופת הגמל להשקעה נבחרה על ידי המדינה כאפיק החיסכון המועדף לתכנית “חיסכון לכל ילד” שהחלה לפעול בתחילת 2017. לפיכך, היא יכולה להתאים במיוחד להורים המעוניינים לחסוך לילדיהם, או לסבים/סבתות המייעדים כספי חיסכון לנכדים.

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter