באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

חיילים תקפו קצין בבסיס רמת דוד

חיילים תקפו קצין בבסיס רמת דוד

לאחר התקרית ביום שבת האחרון בבסיס רמת דוד בה הותקף  רס”ן א’ לאחר שהעיר לשלושה חיילים על נהיגה פרועה, נפגש היום מפקד חיל האוויר, אלוף אמיר אשל עם הקצין בשיכון בבסיס.

באיגרת מיוחדת שפרסם, כתב: “החיילים לא יחזרו לחיל האוויר”. הקצין שהותקף: “יותר מהמכות, כואב לי שהאשימו אותי בגזענות”.

 

התקיפה עצמה אירעה בשבת אחר הצהריים, כאשר סגן מפקד הטייסת הבחין בשלושה צעירים שנהגו ברכב באזור שיכון המשפחות בבסיס והעיר להם על נהיגה פרועה. השלושה רדפו אחריו, וגם לאחר שמפקדיהם התערבו והרחיקו אותם מהמקום, הם חזרו לשיכון המשפחות ותקפו את הקצין באלות ובאבנים לעיני ילדיו. הם נעצרו במוצאי שבת ואתמול (שלישי) האריך בית הדין הצבאי את מעצרם. לטענת סניגורית של אחד החשודים, הם מכחישים שאירעה אלימות מכל סוג שהוא וטענו כי הקצין כינה אחד מהם “אתיופי מסריח”.

 

מפקד חה”א, שהיה בעבר מפקדו של הקצין נפגש עמו ועם אשתו, ציין בפניהם כי מדובר באירוע חמור שנחצו בו הקווים האדומים והדגיש כי היה לו חשוב להיפגש איתו ולהגיד לו זאת “פנים מול פנים”, בעקבות העובדה כי החשודים טענו כי הוא השתמש בביטויים גזעניים. הקצין, היה פעיל בעבר בשני פרוייקטים של התנדבות בקהילה עם בני העדה האתיופית ואף עזר בשילובו של אחד מהם בגיוס לטייסת בה הוא משרת כך שהאשמותיהם של החיילים נראות לכאורה כחסרות ביסוס. האלוף אשל לא הסתפק בכך ושלח איגרת  לכלל חיילי וקציני המערך ותיאר את המקרה כקיצוני ואלים וביקש מהמפקדים שלא להעלים עין. בין השאר כתב אשל באיגרת ” בשבת האחרונה אירע מקרה אלימות חמור של חיילים כנגד קצין ובני משפחתו, בבסיס חיל האוויר על שם עזר ויצמן. לצערנו, אלימות הפכה לחיזיון נפרץ בחברה הישראלית. בשבת האחרונה חדרה אלימות קיצונית לתוככי חיל האוויר. נחצה קו אדום מסוכן. אין בכוונת חיל האוויר להיכנע לאלימות או להשלים איתה, להיפך, נפעל ביתר שאת למיגורה ועקירתה ממחוזותינו. הדרך תתמקד בחינוך אנשינו לסובלנות, מתן כבוד הדדי ודרך ארץ. מהמפקדים מצופה לפעול, לא להעלים עין ולעבור לסדר היום, בדיוק כפי שפעל רס”ן א’: לנוכח התנהגות מסוכנת הוא לקח אחריות, גם מחוץ לתפקידו, ופעל באופן נחוש וללא מורא. מי שיחצה את הקווים יטופל באופן נחרץ והחלטי. החיילים המעורבים יטופלו על ידי גורמי אכיפת החוק בצבא. לחיילים כאלה אין מקום בחיל ובתום הטיפול הם לא יחזרו לחיל האוויר”.

 

יואב עציון

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter