באנר עליון
באנר עליון

חוף כרמל: במזל תאומים

חוף כרמל: במזל תאומים

ד”ר זילברליכט, גניקולוג במחלקת הנשים שבבית החולים כרמל ותושב מושב מגדים, לא חלם כי זוג התאומים שנשאה אישתו ברחמה יוולדו יחד עם עוד שלושה זוגות תאומים. ד”ר זילברליכט: “למרות שאני מיילד עשרות תינוקות בשבוע, לידת התאומים שלי הצליחה לרגש אותי”

חדשות זכרונה: סוף שבוע שמח ורועש היה בשבוע שעבר במחלקת היולדות של המרכז הרפואי כרמל לאחר ש 4  זוגות תאומים נולדו בשעה טובה בחדרי הלידה של בית החולים בסוף שבוע אחד. מתוך רביעיית זוגות התאומים, הזוג הראשון שנולד היה זוג בנים. הזוג השני תאומי בנות, ושני הזוגות הנוספים שנולדו היו תאומים מעורבים של בן ובת.

המרכז הרפואי כרמל
הצוות הרפואי עם ארבע זוגות התאומים. צילום: אלי דדון.

אלא שבנוסף לכך שארבע לידות תאומים בסוף שבוע אחד הן לא עניין שבשיגרה, צוות בית החולים הכיר את אחד מהאבות המאושרים והוא עצמו הכיר באופן אישי את שאר זוגות התאומים. אותו אב מאושר הוא לא אחר מאשר ד”ר אריאל זילברליכט שעובד כרופא גניקולוג במחלקת הנשים שבבית החולים.

במהלך השבוע האחרון הוא עוד הספיק לבדוק ד”ר זילברליכט את מצבן של כל אמהות התאומים ששכבו במחלקה לפני לידה. לקפוץ לבקר גם את אשתו שהיתה לפני לידת תאומים, לנתח כמה ניתוחים דחופים וגם להספיק להגיע ללידת התאומים שלו. ד”ר זילברליכט ואשתו ענבל, הגרים במושב מגדים שבמועצה האזורית חוף כרמל, התחדשו בזוג תאומי בנים חמודים ומקסימים. התאומים החדשים מצטרפים לאחות הגדולה אלה בת ה 4 ולאח הקטן איתן בן שנתיים.

מנהלת הסיעוד של מחלקת היולדות, מרב פינקלשטיין שראתה כבר במהלך עבודתה בכרמל כמה זוגות תאומים אומרת כי הפעם זה היה מרגש במיוחד: “שמחתי לפגוש שוב את כל אמהות התאומים שחזרו ללדת בכרמל. הן כולן כבר אמהות מנוסות שאחרי שכבר ילדו בכרמל בחרו לחזור לכאן שנית ללדת את התאומים שלהם כאן אצלנו. היולדות שלנו מגיעות מכל הצפון מהקריות, מאזור העמקים, וממרחב חיפה. זאת בהחלט הבעת אמון בצוות הרפואי בצוות המיילדות ובכל הצוות הסיעוד שלנו כאן במחלקה שנותן ליולדות את הטיפול המסור והאיכותי ביותר שיש “.

מנהלת הסיעוד בתינוקיה, סופיה גימפלסון אומרת שזה כבר כמה שנים טובות שלא היתה בכרמל  לידת  4 זוגות תאומים שכזאת: “אנחנו נותנים לאמהות המון הדרכות ולשמחתי כולן מניקות. אנחנו בכרמל נותנים חשיבות גדולה מאוד להנקה. יש לנו יועצות הנקה צמודות במחלקה שמסבירות ומעודדות את היולדות להניק להתחבר לתינוקות שלהן, ואנחנו בהחלט רואים את התוצאות. בתקופה האחרונה ישנה עליה בלידת תאומים, אומרת סופיה וחצי מהם נולדים בלידה רגילה בלי ניתוח קיסרי”.

ד”ר זילברליכט רופא הנשים והאב הגאה מספר כי מתחילת ההיריון ועם קבלת התוצאות כי אישתו נושאת ברחמה תאומים הוא לא הפסיק להתרגש. ” למרות שאני כרופא נשים, מיילד ורואה עשרות לידות ותינוקות חדשים בכל שבוע לידת התאומים שלי הצליחה לרגש אותי מחדש, מה יזכרו התאומים כשיגדלו  אני עדיין לא יודע אומר בחיוך ד”ר זילברליכט, אבל מה שבטוח זה שהם יזכרו את היום המיוחד שבו הם נולדו עם עוד 3 זוגות תאומים בכרמל, זה בהחלט יום מיוחד”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter