באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

חדש באורט אלון יקנעם: מגמת אוטוטק

חדש באורט אלון יקנעם: מגמת אוטוטק

לשורת המגמות ההייטקיסטיות, האיכותיות המדעיות והטכנולוגיות המובילות בתיכון “אורט אלון” יקנעם הצטרפה השבוע באופן רשמי מגמה מובילה נוספת – מגמת “מערכות הנדסיות ממוחשבות עם התמחות באוטוטק”

השבוע הושקה באורט אלון ביקנעם מגמת “מערכות הנדסיות ממוחשבות עם התמחות באוטוטק”. מגמת “מערכות הנדסיות ממוחשבות עם התמחות באוטוטק היא פרי שיתוף פעולה ויוזמה של משרדי התחבורה והחינוך בשיתוף צה”ל, רשת “אורט”, חברת צ’מפיון שמאמצת את התלמידים, איגוד יבואני הרכב והמוסכים. המגמה נוסדה במטרה לענות על הצרכים הנדרשים למשק הרכב במדינת ישראל לאור פיתוחם של מערכות טכנולוגיות מובילות ברכבים.

באורט אלון פורצים דרך בתחום ההיי טק. צילום דוברות יקנעם .
באורט אלון פורצים דרך בתחום ההיי טק. צילום דוברות יקנעם .

מנהלת “אורט אלון” עדה אברכהן שמש אמרה שפתיחת המגמה מהווה פריצת דרך ברמה הארצית והמקומית. ראש העיר סימון אלפסי בירך את כל האורחים בברוכים הבאים לעיר החלומות יקנעם, והוסיף שאין יותר מתאים מ”אורט אלון” להיות החלוץ בהובלת המגמה היוקרתית, וכי להובלת המגמה יש חשיבות לאומית, חינוכית ואתגרית כאחד. מנכ”ל משרד התחבורה עוזי יצחקי אמר שמשרדו מוביל מהפכת תחבורה ותשתיות גדולה מאוד וחלק מהמהפכה הזו כולל כלי רכב חדישים שעולים על הכבישים והטיפול בהם מצריך כוח אדם איכותי ומיומן. יצחקי שיבח את ראש העיר שלדבריו מוביל את יקנעם להיות עיר מאוד מתקדמת ואמר שלבוגרי המגמה יש עתיד ומובטח להם מקום עבודה יוקרתי. מנכ”ל צ’מפיון אבי צור אמר שזו זכות גדולה עבורם להשתתף בפרויקט הזה ולקחת חלק באתגרים של המחר. צור הוסיף שמדובר בתחום דינאמי, סוחף ומרתק ולמגמה דרושים התלמידים הטובים ביותר. מפמ”ר משרד החינוך ד”ר ירון דופלט אמר שהתכנית היא תכנית היי טק לכל דבר ולא בכדי המקצוע המוביל בה הוא בקרת מכונות שנחשב למוביל בטכניון. דופלט הוסיף שלתכנית אתגר מעניין ומפתח וביקנעם תהיה מכללה שתשרת את בוגרי התכנית. סמנכ”ל “אורט” ישראל ד”ר אלי אייזנברג אמר שתכנית אוטוטק עומדת בחזית ההיי טק והיא שילוב נדיר של אלקטרוניקה, מחשבים ומכונות, והיא כוללת יצירתיות, יזמות וחדשנות, והוסיף שתלמידי  המגמה יקבלו את ההוראה והמורים הטובים ביותר. אייזנברג סיים את דבריו באומרו שלחזונו וחלומו יקנעם תהיה המודל לכל הארץ בהובלת המגמה ומכל האזור יבואו ללמוד כאן.  לאחר הדברים הוקרן סרט על פעילות המגמה וחשיבותה, והקהל נהנה ממחרוזת שירי ארץ ישראל ששרו חברות וחברי להקת “אורט אלון”. לאחר מכן נערך טקס גזירת הסרט וקביעת המזוזה בכניסה לחדרי המעבדות החדשות והיוקרתיות והקהל נכנס למעבדות המשוכללות תוך קבלת מידע מאנשי צ’מפיון מוטורס במקום.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter