באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

חג שמח: בצפת חגגו את חג הסיגד במערכת החינוך ומגוון ארועים!

חג שמח: בצפת חגגו את חג הסיגד  במערכת החינוך ומגוון ארועים!

בעיריית צפת החליטו לציין השנה את חג הסיגד של העדה האתיופית באופן נרחב ומלא. בהנחיית ראש עיריית צפת ביום רביעי בבוקר יצאו הסעות לירושלים לאירוע המרכזי של החג. כמו כן במהלך היום התקיימו פעילויות שונות ומגוונות ברחבי העיר צפת.

לצד פעילות זו, במערכת החינוך בצפת  התגייסו לחגיגה מיוחדת במינה: תלמידי הגנים הגיעו למרכזי הקליטה ושם למדו על מנהגי החג, המאכלים, התלבושות המסורתיות והשירים המאפיינים את העדה האתיופית. במסגרת הפעילות למדות הילדים על חבריהם האתיופים הנמצאים יחד איתם בגן וצומצמו פערי הידע באשר לחגים והמנהגים המאפיינים כל עדה.
הסִיגְד, הינה אחד מחגי ומועדי ביתא ישראל, חג החל חמישים יום אחרי יום הכיפורים, בתאריך כ”ט בחשוון. מדובר ביום של צום, טהרה והתחדשות, ובמרכזו טקס חידוש הברית בין העם לאל, הכולל קריאת קטעים מן המצהף קדוס וברכות ותפילות לגאולה. הטקס נערך בראש הר גבוה, כסמל למעמד הר סיני, ומנהלים אותו כהני הקהילה.
ראש עיריית צפת שוקי אוחנה ציין: “צפת עיר מגוונת היודעת לחבק ולכבד את המנהגים של כל העדות. לצד האירועים הרבים שאנחנו מקיימים לציבור הכללי, לציבור הדתי, לציבור החרדי, אנחנו מחבקים גם את ציבור העולים מכל רחבי העולם- רוסיה, אתיופיה, ארה”ב וכדומה. שמחתי לראות שתושבי העיר השתתפו בפעילויות וכן את ההתרגשות והצימאון של הילדים ללמוד אחד על השני”.

צילום: עיריית צפת

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter