באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

חג עלייה שמח

חג עלייה שמח

יקנעם ציינה את יום העלייה בהשתתפות מאות עולים’ מנכ”ל משרד העלייה והקליטה: “ביקנעם מקבלים את העולים באהבה רבה”

כיאה לעיר קולטת עלייה, ולעיר שנחשבת לקיבוץ גלויות, ציינו ביקנעם את יום העלייה בהשתתפות מאות עולים שהגיעו לתיאטרון יקנעם ונהנו מערב אמנותי מיוחד במינו.

מנחת הערב, העיתונאית ויקטוריה דולינסקי אמרה שהיא שמחה לחגוג כאן את יום העלייה, והוסיפה שיקנעם התפתחה בזכות עלייה איכותית והפכה לעיר שהיא גאווה בכל הארץ. ראש העיר, סימון אלפסי בירך את העולות והעולים לאורך השנים, ואמר  שציון יום העלייה הוא חג לכל דבר. רה”ע אמר שיקנעם מצליחה כמעט בכל התחומים, והוסיף שהכל החל עם העלייה שנקלטה ביישוב לפני כשלושה עשורים שעה שליישוב הגיעו מהנדסים ומורים ומוזיקאים, ולהם זכויות רבות בפיתוחה של העיר. מנכ”ל משרד העלייה והקליטה, אלכס קושניר הודה לרה”ע שפתח את שערי העיר לקליטת עלייה, ואמר שביקנעם מקבלים עולים באהבה רבה. המנכ”ל ציין בדבריו שציון יום העלייה הוא אחד המפעלים המצוינים של הציונות, והוסיף שמי שעיצב את אופיה של המדינה, אלו הם העולים שהגיעו מכל קצוות תבל. קושניר אמר שחוסנה של המדינה וחוסן החברה בא לידי ביטוי בכך שאנו יודעים לקבל ולכבד את האחר. המנכ”ל אמר שמדינת ישראל היא בית עבור כולנו, וזהו הבית היחידי שלנו. סגן רה”ע, רומן פרס אמר שקליטת עלייה היא תהליך מורכב ולא פשוט, והתהליך הזה יצליח רק אם ייעשה נכון. פרס ציין שביקנעם ובמשרד הקליטה עושים זאת האנשים הנכונים. פרס הודה לרה”ע שפתח את שערי העיר לעולים, והוסיף שהעלייה הזאת התחברה והתחזקה והיא מצליחה ביחד עם יקנעם. פרס ציין שמשרד העלייה והקליטה הביא ביציבות שלו את תחום הקליטה להצלחות בלתי רגילות.  חבר מועצת העיר, אמיתי פוקמן אמר שכבוד גדול עבורו להיות חלק מהעיר הזאת שבה אין אבחנה בין עולים, ובה כולם שווים, וכולם עוזרים אחד לשני.

החלק האמנותי כלל תערוכת אומנים עולים שהתקיימה בלובי היכל התרבות. במהלך הערב נהנו המשתתפים מהזמר מקסים לאינסטי ששר במספר שפות, מהופעת להקת המחול של בית החינוך “ארזים” שרקדה לצלילי מחרוזת ניגוני י-ם ו”ישראל”, מצמד נגנים, ממופע בלט סבוטאז, ומהופעתו של הטנור מיכאל ריסקין.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

“אנו גאים בקליטת העלייה ביקנעם ובעולים שעלו לעיר. אצלנו העולים משתלבים בכל מערכות החיים ביישוב בהצלחה רבה, ולא בכדי מודלים של קליטת עלייה שפיתחנו נלמדים במקומות אחרים. בשנים האחרונות קלטנו עשרות משפחות ונמשיך עוד לקלוט. אני מברך את סגני רומן פרס שלו חלק בהצלחות של היישוב, ובקליטת העלייה לעיר”.

סגן ראש העיר, ומחזיק תיק קליטת העלייה, מר רומן פרס:

” יקנעם התפתחה בזכות העלייה לדורותיה והעולים התקדמו יחד עם יקנעם. אנו ממשיכים לקלוט עלייה, לתמוך במשפחות העולים וללוות אותן. הגאווה הכי גדולה שלנו היא כאשר אנו רואים את העולים שהופכים לישראלים בכל דבר ומהווים חלק בלתי נפרד ממשפחת יקנעם.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter