באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

חג הסיגד בחצור הגלילית

חג הסיגד בחצור הגלילית

חג הסיגד  על שום מה? מאתיופיה לחצור באהבה לירושלים בסגידה

חג הסיגד הוא המפורסם מבין מנהגי קהילת ביתא ישראל האתיופית. הסיגד –מלשון סגידה – הוא חג ייחודי לקהילה האתיופית, בו חוגגים את חידוש הברית בין אלוהים ועם ישראל שבעה שבועות לאחר יום הכיפורים. בשבוע שעבר נערכה ע”י המכינה הקדם צבאית ימין אורד, תהלוכה חגיגית מרחבת המועצה, אל המכינה הקדם צבאית והסתיימה בתערוכת פולקלור, מוסיקה וטעימות.

בעבר, באתיופיה, מנהג הקהילה היה לעלות עם ספרי הקודש להר המשקיף לכיוון ירושלים להתפלל תפילה מיוחדת.בישראל נוצרה מסורת חדשה אשר במהלך החג מתקיימת תהלוכה בטיילת ארמון הנציב, המשקיפה לעיר העתיקה. החג הוא סמל חזק ביותר לכמיהה האדירה לירושלים שהחזיקה את הקהילה במשך הדורות, ואנשים רבים מספרים על הכוח שנתן להם החלום עם כל צעד מפרך שעשו בדרך להגשמתו. העדה האתיופית הגיעה לארץ ישראל – אך ירושלים השלמה, עליה חלמו, עיר אלוהית שכולה צדקה וחוכמה, עדיין רחוקה וחג הסיגד רלוונטי מאי פעם.

המכינה הקדם צבאית ימין אורד נוסדה בשנת 2000 וקולטת לשורותיה מדי שנה כ-60 חניכים, רובם הינם עולים יוצאי אתיופיה או דור שני ליוצאי אתיופיה, היתר הנם עולים יוצאי חבר העמים ועוד. המכינה, אשר רואה עצמה כמקור השראה רב מימדי, ממנו צומחת ותצמח אליטת נוער, יוזמת מנהיגה ותורמת לחיזוק וקידום עתידה של החברה הישראלית. המכינה מתמידה במסורת חגיגת הסיגד בחצור ומקרבת את בני חלקיה השונים של הקהילה.

עבור ישראלים שאינם ממוצא אתיופי, חג הסיגד הוא הזדמנות נפלאה להכיר ולהוקיר את הקהילה והמסורת האתיופית, את המסע המורכב שעשו בדרך לישראל כמו גם את הקשיים רבים במפגש בין החלום והמציאות. במסגרת התהלוכה והחגיגות, הגיעו תושבי חצור רבים לחוג את החג. עבור תושבי חצור זו הזדמנות לחיבורים בקהילה הצומחת בלב הגליל.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter