באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

חברת “נוירוניקס” מיקנעם פותחת מרפאה ברמת גן

חברת “נוירוניקס” מיקנעם פותחת מרפאה ברמת גן

הטיפול שאושר ע”י משרד הבריאות בישראל ונותן תקווה לחולי אלצהיימר יוצא לרמת גן

חברת “נוירוניקס” מיקנעם, שפיתחה טכנולוגיה רפואית ייחודית לעיכוב התפתחות מחלת האלצהיימר,תחנוך ביום א’ ה-11 בנובמבר מרפאה במרכז הרפואי “נארה” ברמת גן.  זו תהיה המרפאה השלישית בארץ של חברת “נוירוניקס” בנוסף למרפאה בביה”ח “אסף הרופא” ובביה”ח “אלישע” בחיפה. כיום, חברת “נוירוניקס” היא החברה היחידה בעולם שמציעה טיפול לאלצהיימר המבוסס על תרגול קוגניטיבי בשילוב סימולציה אלקטרו מגנטית ולא על תרופות.

המכשיר, המשלב גירוי אלקטרומגנטים עם הכשרה קוגניטיבית מבוססת מחשב, כבר אושר לשימוש באירופה, ישראל וכמה מדינות באסיה

חברת “נוירוניקס”, הממוקמת בפארק ההייטק ביקנעם, שהוקמה לפני שלוש וחצי שנים במטרה למצוא תרופה למחלת האלצהיימר, פיתחה טכנולוגיה טיפולית חדשנית, המבוססת על שילוב בין גרייה (סטימולציה אלקטרו מגנטית) באמצעות TMS לבין תרגולים קוגניטיביים. הטיפול בטכנולוגיה מעכב את התפתחות מחלת האלצהיימר ובנוסף, מאפשר המכשיר חזרה של החולה למצבו מספר שנים קודם ובכך משפר משמעותית את איכות חייו.

“נוירוניקס” פיתחה טכנולוגיה רפואית, לא פולשנית ובטוחה, לטיפול יעיל במחלה. הטכנולוגיה הוכחה בניסויים קליניים והיא הראשונה בעולם שקיבלה אישורים רגולאטורים לטיפול במחלה.  המכשיר, המשלב גירוי אלקטרומגנטים עם הכשרה קוגניטיבית מבוססת מחשב, כבר אושר לשימוש באירופה, ישראל וכמה מדינות באסיה כמו סינגפור. כבר בוצעו מכירות באסיה בחודש האחרון, נשלחו מכונות לסינגפור והותקנו באחד מבית החולים ובמרפאה פרטית. החברה מצפה למכור חצי תריסר מערכות במחצית השנייה של 2012 ושלושה תריסרים בשנת 2013.

חברת “נוירוניקס” זיהתה שישה אזורים עיקריים במוח האדם, לכל אחד מהם תפקיד משמעותי בתפקוד הקוגניטיבי של המוח. בטיפול המתבצע במכשיר לא פולשני הנקרא NeuroAD, מטפלים בכל יום במוח באמצעות שילוב מתוזמן ומדוייק של פולסים אלקטרו-מגנטיים ותרגול מטלות קוגניטיביות. הגירוי והתרגול פותחו כך שיפעלו במקביל על אותם אזורים במוח.  משך הטיפול שישה שבועות, כאשר הוא ניתן במשך חמישה ימים בשבוע, בכל פעם לאורך שעה. הטיפול זמין בשפות עברית, אנגלית, רוסית, ספרדית, צרפתית, גרמנית ואיטלקית וכל מטופל במכשיר עובר טיפול בשפת האם שלו. המערכת מנטרת את ביצועי המטופל ומשנה את דרגות הסטימולציה בהתאמה ליכולותיו.

משך הטיפול הוא כשישה שבועות, כאשר הוא ניתן במשך חמישה ימים בשבוע, בכל פעם לאורך שעה. הטיפול זמין בשפות עברית, אנגלית, רוסית, ספרדית, צרפתית, גרמנית ואיטלקית וכל מטופל במכשיר עובר טיפול בשפת האם שלו. המערכת מנטרת את ביצועי המטופל ומשנה את דרגות הסטימולציה בהתאמה ליכולותיו.

לדברי מנכ”ל חברת “נוירוניקס”, איל בר-אור “בניסויים קליניים שנערכו בישראל, ביה”ח אסף הרופא ובעולם, באוניברסיטת הרווארד בארה”ב הוכח כי הטיפול במכשיר בולם את התקדמות מחלת האלצהיימר ואף מחזיר את החולה מספר שנים אחורה מבחינת המחלה, משפר את התקשורת שלו עם הסביבה ומחזיר לו את העצמאות שאיבד כשחלה. המטופלים במכשיר מגיעים לישראל מכל רחבי העולם בכדי לעבור את הטיפול היחיד מסוגו ובכל פעם מחדש אנו נדהמים מהתוצאות ומהשינוי שהוא יוצר בחייהם של המטופלים”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter