באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

זכאות לבגרות בעמק-המועצות האזוריות ורמת ישי

זכאות לבגרות בעמק-המועצות האזוריות ורמת ישי

משרד החינוך פרסם השבוע את נתוני הזכאות לבגרות על פי יישובים במדינת ישראל וכצפוי חלו שינויים בנתוני הזכאות יחסית לשנה שעברה. אתר YCOM ריכז עבורכם את כל הנתונים על מנת שתוכלו לדעת להבחין בין מי שעולה למי שיורד, כולל כל המשתנים הרלבנטיים.

המועצה האזורית עמק יזרעאל- עליה מתונה

המועצה האזורית עמק יזרעאל בה לומדים גם תלמידי רמת ישי היא המועצה הגדולה בארץ לכן מדידה על פי בתי הספר השונים תהיה במקרה שלה יעילה יותר. בכל מקרה, תלמידי העמק רשמו הישג נאה כשהגיעו ל 77.37% בגרות לעומת 76.58% בשנה הקודמת, עלייה של 0.79%. עוד עולה מנתוני משרד החינוך כי בעמק יזרעאל אחוז הניגשים והזכאים מתלמידי י”ב המתגוררים ברשות, עלה ל-  82.8%, לעומת 81.45% בשנת הלימודים הקודמת. כמו כן, 95.44%   מהתלמידים  המתגוררים ולומדים בעמק ניגשים לבגרות לעומת 94.37% בשנה הקודמת.

זכאות לבגרות
תיכון העמק המערבי בקיבוץ יפעת. צילום: דוברות המועצה האזורית עמק יזרעאל.

ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר: “המועצה השקיעה ותמשיך להשקיע את מירב משאביה במערכת החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית. אנו רואים הישגים לא רק בזכאות לבגרות ובציונים, אלא גם בערכיות בני הנוער שלנו. אנו עושים מאמצים גדולים לא רק להגיע להישגים מצויינים, אלא גם לשמור על אפס אחוזי נשירה של תלמידים – אנחנו לא מוותרים על אף תלמיד, מתוך תפיסה כי כל תלמיד הוא עולם ומלואו. למרות שהמועצה נמצאת באחוזים הגבוהים ביותר של הניגשים והזכאים לבגרות, מגמת העלייה נמשכת, כל הכבוד להורים, למורים, לתלמידים שמגלים רצינות ואחריות ולבתי הספר. התברכנו בנוער מצוין שהוא עתיד העמק, נמשיך להשקיע, לחתור למצוינות ולשמור על העקרון של אפס אחוזי נשירה”.

אתר YCOM איפשר לראש מועצת רמת ישי להתייחס לנתונים אך זה בחר שלא להגיב.

המועצה האזורית מגידו- נתונים שליליים

תלמידי המועצה האזורית מגידו רשמו נתונים פחות טובים מהמחזור שקדם להם. רק 70.49% מבוגרי כיתה י”ב זכאים לתעודת בגרות וזאת לעומת 72.73% בשנה הקודמת דבר המהווה ירידה של 2.24%.

דוברת המועצה האזורית מגידו, יעל ברניר: “אחוז הזכאים לתעודת בגרות בבית הספר האזורי מגידו הוא 72.3. נתון זה הוא של מסיימי י”ב הלומדים בבית הספר. הנתונים שהתפרסמו הם ברמת תושבי הרשות כולה. אחוז הזכאות הוא פרמטר אחד מרבים לפיו אפשר להעריך איכות החינוך. אנחנו כמועצה דואגים שלכל הנערים והנערות במועצה ימצאו מסגרות חינוך מתאימות. בית הספר הפועל במועצה זכה ב על אותה שנה באחד מבתי הספר הערכיים על שיפור הישגיו בפרמטרים נוספים וחשובים לא פחות ובין השאר על שיפור הישגים לימודיים. נמשיך ונעסוק בשיפור החינוך גם בעתיד

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter