באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

זוכרים את מלכה

זוכרים את מלכה

עיריית יקנעם חנכה גינה לזכרה של תושבת העיר שנהרגה בהתרסקות מסוק צבאי במרכז המסחרי החדש בשנת 1980

בטקס מרגש במעמד ראש העיר, סימון אלפסי, מ”מ אורי שמואל, הסגן רומן פרס, המשנה לאה פדידה, ילדיה, נכדיה, בני משפחתה ותושבים, נחנכה גינה לזכרה של תושבת העיר, מלכה מדו ז”ל שנהרגה בהתרסקות מסוק במרכז המסחרי החדש בשנת 1980. הגינה נחנכה בדיוק במקום בו התרסק המסוק ומלכה נהרגה.

ראש העיר, סימון אלפסי שהתכבד ביחד עם ילדיה של מלכה בהסרת הלוט מהשלט שהוצב בגינה לזכרה, סיפר שבאותו היום הנורא ישב בבניין המועצה הישן יחד עם ראש המועצה אילן גבריאלי, ובמהלך פגישתם הם שמעו את הרעש הגדול והגיע מיד למקום. רה”ע אמר שכתוצאה מהמקרה היה זעזוע וכאב גדול בכל העיר. ראש העיר ציין שלעירייה היה חשוב להנציח את מלכה במקום שבו קרה האסון, והוסיף שזה המעט שאנו יכולים לעשות לזכרה של מלכה שהייתה אישה צנועה, ענווה ושקטה, אימא ובת למופת שגידלה את ילדיה במסירות רבה. רה”ע סיפר שכתוצאה מהמקרה דאגה הרשות שכיוון ההמראות מרמת דוד ישתנה.

בנה של מלכה ז”ל, אלי סיפר שהמשפחה יצרה קשר עם ראש העיר על מנת להנציח את אימם במקום שבו נהרגה, וראש העיר נענה מיד לבקשתם. אחייניתה של מלכה, לילך שביה אמרה שזכרה של מלכה לא ישכח מהם לעולם, והם שמחים על הכבוד שניתן לזכרה. שביה סיפרה שהיא זוכרת שבתור ילדה שהייתה פטריית עשן והיינו מבוהלים, והוסיפה שמלכה הצילה עיר שלמה.

מלכה מדו ז”ל נהרגה בספטמבר 1980 מרסיסי מסוק צבאי שהתרסק במרכז החדש. בת 44 הייתה במותה. מלכה הותירה אחריה בעל, דוד שנפטר בשנת 2004 עם לב שבור, וארבעה ילדים קטנים בגילאי 5.5-12. הטקס התקיים בסמוך למועד אזכרתה במלאות 37 שנים למותה. בנוסף לגינה יש במתחם המרכז המסחרי גם מועדון נוער שנקרא על שמה.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter