באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

זוכרים את יצחק רבין

זוכרים את יצחק רבין

לראשונה התקיימו מעגלי שיח בהשתתפות בני נוער סביב אחדות ואהבת חינם

בסימן אחדות ואהבת חינם, ותחת הציווי שהוא הותיר “לקיים את אשר ראוי לקיים, לשנות את אשר דרוש שינוי”, התקיימה ביישוב עצרת זיכרון לראש הממשלה יצחק רבין ז”ל במלאות 23 שנים להירצחו.

הבאים לעצרת צפו בלובי התיאטרון בתערוכת כרזות של תלמידי המגמה לעיצוב בתיכון אורט אלון הכוללות ציטוטים נבחרים לאורך השנים של החייל, הלוחם, המפקד והמדינאי יצחק רבין ז”ל.

הטקס החל בשירת מקהלת אורט אלון את שירו של שלמה ארצי “אנחנו לא צריכים”, ובהמשך את “אהבה כזו”. התלמידים שהובילו את הטקס אמרו שהערב אנו מקיימים אזכרה לאיש שאיננו עוד. האיש שמנגינת חייו הופסקה ברצח שילווה את כל הדורות. רצח של מי שהיה לוחם, מדינאי ואיש שלום. כל עוד נשמת חיים באפינו, אמרו התלמידים, הניסיון לרצוח את הדמוקרטיה לא יצלח. בתום דברי הפתיחה נאמרה תפילת יזכור.

ראש העיר, סימון אלפסי אמר ש- 23 שנים חלפו מאז אותו ערב בו נרצח ראש הממשלה יצחק רבין ז”ל באירוע שהכניס מדינה שלמה לטראומה, צער ואבל, ואשר טלטל את החברה הישראלית, והוסיף שאת תוצאותיו אנו נושאים מאז אותו היום ועד עצם היום הזה. בעידן בו שולטות הרשתות החברתיות, וכולם עוקבים אחרי כולם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם, אנו עדים לחדשות לבקרים לאותו השיח שהיה אז: מתלהם, לא מכבד, ורווי שנאה, קללות נאצות וגידופים אמר רה”ע, וביקש מבני הדור באומרו להם שהם דור המקלדת לומר לא עוד, ולגנות כל גזענות, בריונות ושנאת חינם. רה”ע קרא לנוער לקרוא לסבלנות וסובלנות, לשמור על דרך ארץ, ועל כבודו של כל אדם. רה”ע סיפר על היכרותו האישית עם יצחק, על צעידתם המשותפת, ועל כך שרבים מן היסודות עליהם עומדת העיר כיום, הם פועל יוצא של החלטותיו כראש ממשלה.

לאחר דברי רה”ע הוצג סרטון על יצחק רבין: חייל, לוחם, מפקד, ומדינאי כשברקע נוגן שירו של דוד דאור “שמור על העולם”. תלמידי אורט אלון דיברו על הגעגועים לאדם מדור הפלמ”ח, והקריאו מדבריהם של מאיר שליו ב”חלל האחרון של הפלמ”ח”, ומנאומו של יצחק בקונגרס האמריקאי. הטקס הסתיים בתפילת אל מלא רחמים וקדיש מפיו של החזן דוד חכם, ובשירת התקווה.

טרם הטקס התקיימו מעגלי שיח בהשתתפות כ- 60 בני נוער מתנועות הנוער השונות שישבו ודיברו סביב אחדות ואהבת חינם. בתום המעגלים הגיעו בני הנוער והשתתפו בעצרת. מעגלי השיח הובלו בשיתוף מחלקת הנוער ויחד יקנעם זהות יהודית ישראלית בקהילה מתנ”ס יקנעם.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter