באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

זהירות, מס הכנסה

זהירות, מס הכנסה

קבלנים שעבדו בעמק נתפסו בביקורת של מס הכנסה לאחר שהעלימו למעלה מחצי מיליון ₪ מהכנסותיהם. רשות המסים: ” המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור”

במבצע לאיתור העלמות מס שנערך בשבוע שעבר בעמק התגלו הכנסות בשווי של למעלה מחצי מיליון ₪ שלא נרשמו על ידי שישה קבלנים שונים. המבצע נערך בתחום השיפוט של פקיד שומה עפולה כשכל החשודים נחקרו מיידית והטיפול בעניינם הועבר למחלקת התביעות ברשות.

מס הכנסה
גבעת אלה, לקבלן לא היה תיק במס הכנסה. צילום: מעלה היצירה.

המבצע התמקד בקבלנים למיניהם (בניין, טיח, חשמל, אינסטלציה וכו’) ובבתי עסק במגוון תחומים במגדל העמק, יקנעם, רמת ישי, קריית טבעון והכפרים שבאזור. בממוצע, נמצא שכ-13% מבעלי העסקים שנבדקו לא רשמו את הכנסותיהם.  בין התירוצים הנפוצים היו “קיבלתי את התשלום על חשבון חומר גלם ועוד לא הסתיימה ההתחשבנות בינינו”, “היה קבלן שקנה אצלי כשעוד עומד לו חוב ועוד לא סיימנו להתחשבן”, “לא ידעתי שיש צ’ק אצל העובד שלי”, “קיבלתי את הצ’קים מקבלן אחר רק לבינתיים” וכיוצ”ב.

כמו כן נמצא כי ללא מעט קבלנים כי אין כלל תיקים במס הכנסה. כך, לקבלן אינסטלציה מכפר ריינה שנמצא מבצע עבודות שרברבות באתר העבודה בגבעת האלה, נערכה ביקורת במהלכה נבדקו תכניות עבודה והצעות מחיר שלו. תחילה טען הקבלן כי הוא עובד שכיר, אך אז נמצאו הוכחות כי הוא עצמאי ואף מעסיק עובדים וביצע עבודות בשווי של מאות אלפי שקלים. לא רק זאת, אלא שבעבר היה לקבלן תיק ברשות המסים שהוא הודיע על סגירתו, אך בפועל המשיך לעבוד ללא כל דיווח למס הכנסה.

המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיה למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter