באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

ועידת העסקים הראשונה של פארק התעשייה – יקנעם.

ועידת העסקים הראשונה של פארק התעשייה – יקנעם.

היום בצהריים תפתח ועידת העסקים של פארק התעשייה יקנעם. ועידה שמטרתה לחזק את השת”פים בין החברות השונות בפארק.

הרעיון לועידה נולד אצל איריס רון לוינגר בזמן שחרשה את פארק התעשייה על מנת ליצור קשרים ולקוחות לחברת MBR שבבעלותה. “במהלך פגישותיי עם המנכ”לים ומנהלים” מספרת איריס ” שמעתי הרבה סיפורים על פגישות שהתקיימו באקראי עם אנשים בכנסים ברחבי העולם, רק כדי לגלות שהם שכנים לפארק. הסתבר לי שרוב החברות כאן לא מודעות לפוטנציאל העצום הטמון בפארק שלנו, ולחברות אחרות הפועלות כאן”.

כאשר שאלה כיצד ניתן לגשר ולקשר בין עסקים כך שיוכלו לשתף פעולה אחד עם השני ולהירתם ברמה העיסקית וברמה המקצועית אחד מהשני, התחילה לקדם את רעיון הועידה. למיזם חברו בנק הפועלים והתאחדות התעשיינים. בעקבות הועידה יוכלו החברות בפארק לעשות שיתופי פעולה עיסקיים, למצוא לעצמם לקוחות וספקים שהיו שם ממש מתחת לאף ובאיכות טובה. “סה”כ ההצלחה של הלקוחות שלנו היא ההצלחה שלנו” אומרת איריס “המשוואה מאוד פשוטה, כשחשיבה עסקית עומדת מאחורי מיזם כזה, ההיענות גבוהה, וככל שהחברות משגשגות הן יכולות לאפשר לעצמן להתקדם מבחינת המחשוב והטכנולוגיה וכאן הם, כספקי תשתיות מחשוב ושרות שוטף, יוכלו להכיר אחד את השני ולצאת נשכרים מהעניין”.

איזה חברות ומנהלים אישרו שיגיעו לועידה?

כמעט כל החברות מהפארק התעשייה יגיעו, למעט חברות ומנהלים שעקב נסיעה לחו”ל או פגישה עם לקוח גדול לא הסתדר להם. בין החברות הגדולות שיגיעו יהיו לומיניס, מלנוקס, גיוון אמג’ן, מארוול, סינרון, סינאל, פייברנט, איזיצ’יפ וסי.פי.סי.

לאיזה בעלי תפקידים בחברות היית ממליצה להגיע לכנס?  

הועידה מיועדת לכל הרמות המנהליות וכן לרמות המהנדסים ואנשי הפיתוח. הרעיון הוא לחלוק מידע בנושאים משותפים, כגון תוכנות ויתרונן לפתרון נושאים מסויימים המעסיקים אותם, להיות נוכח בפורום של אנשי מקצוע זה לתת מה שאתה יכול במסגרת הסודיות המקצועית שאתה חתום עליה, ולקבל כיווני מחשבה חדשים שאולי לא חשבת עליהם. בגדול לכל תחום יש את היתרון שלו למשל אנשי שיווק יוכלו לבדוק איזו מדיה עדיפה לפרסום ואיך ניתן לחסוך בתקציב פרסום על ידי שימוש בכלים חינמיים למשל

האם גם ל”עסקים קטנים” כדאי להגיע לכנס?

לעסקים קטנים, חברות קטנות וסטארט אפים כדאי להגיע לכנס בתור מציגים, היות שרובם פחות מוכרים. כדי ליצור התעניינות הם צריכים להביא חומר פרסומי דוגמיות ולהציג עצמם באופן פעיל ויצירתי. בועידה ישנו ייצוג לעסקים קטנים בדוכנים בכניסה במחירים סבירים שהם יוכלו להרשות לעצמם את החשיפה לקהל אזור התעשייה בזמן קצר ולהגיע לחברות, מה שלי לקח כמה שנים אגב של סריקת אזור התעשייה בגשם ובשמש. סיבה נוספת שכדאי  להגיע היא שלועידה יגיעו גם נציגים של בנק הפועלים מחוז צפון מחדרי העסקאות והמרכזים שמטפלים בחברות הגדולות וכן משקיעים, ויועץ העסקי של הועידה, אדם בעל עסקים חובקי עולם.

במהלך הועידה יתקיימו מפגשי נטוורקינג בהתחלה, באמצע ובסוף וביניהם יהיו הרצאות בנושא התעשייה בפריפריה, מחשוב הענן, הרצאה של בנק הפועלים בנושא השווקים הגלובליים והרצאה על שיווק בתלת מימד. במהלך הועידה יחנכו חלק מהפורומים המקצועיים: פורום  IT, פורום משאבי אנוש ובהמשך יפתחו פורומים לשיתופי פעולה ברמה הטכנית, ברמה התפעולית וברמת הפיתוח. פורום תוכנה ופורום משאבי אנוש זאת במטרה לשכלל את הקשרים החברתיים והמקצועיים לטובת כל חברות הפארק. “הדגש של הועידה הוא על יחד בעתות של משבר עולמי” מוסיפה איריס “זה בא מתוך התפיסה של איחוד כוחות במקום תחרות, האג’נדה שלי בנושא היא שמדובר על אנרגיה אחרת, חדשנית, שמיושמת בהרבה מקומות בעולם, אנרגיה של נתינה, שיתוף פעולה ועזרה הדדית שהולכים יד ביד עם שמירה על אבטחת המידע ותחרות עסקית הוגנת. הכוונה היא שהועידה תהפוך למסורת שנתית ולפי הצורך אולי תהיה פעם בחצי שנה.

ועידת העסקים הראשונה של פארק התעשייה – יקנעם , תפתח בתרבותא יקנעם בשעה 14:00 . 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter